-10.8 C
Киев
07.02.2021
Новини світу

ЄС обмежив експорт вакцин, Україна — виняток

ЄС обмежив експорт вакцин, Україна - виняток

Фото: euronews ЄС обмежив вивіз вакцини від COVID-19

Для України зробили виняток, так як вона є членом програми Східного партнерства.

 

Єврокомісія обмежила експорт вакцини від коронавірусу з Євросоюзу. Про це повідомляє прес-служба ЄК в п’ятницю, 29 січня.

 

Обмежувальні заходи стосуються тих препаратів, за якими у ЄС є ранні контракти на поставки. Документом забороняється вивозити в треті країни без схвалення країн-членів ЄС. Захід розрахований до кінця березня.

 

У той же час, винятком для експорту будуть вакцини, призначені для гуманітарної допомоги країнам в рамках механізму COVAX, а також для сусідів ЄС. Серед країн, для експорту вакцини в які не потрібно буде додаткове схвалення, є і Україна як член програми Східного партнерства.

 

Обмеження введено з метою «забезпечити своєчасний доступ до вакцин проти COVID-19 для всіх громадян Євросоюзу і вирішити поточну непрозорість експорту вакцин за межі ЄС».

 

Нагадаємо, що раніше Зеленський обговорив вакцинацію з главою Єврокомісії. У прагненні бути здоровими українці не відрізняються від європейців, підкреслив Володимир Зеленський.

 

Також повідомлялося, що Єврокомісія хоче допомогти Україні з вакцинами, поки вони не будуть доступні через механізм COVAX.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар