ЄС підтримав європейські устремління України
-2.5 C
Киев
18.01.2022
Новини світу

ЄС підтримав європейські устремління України

ЄС підтримав європейські устремління України

Фото: president.gov.ua Володимир Зеленський взяв участь у саміті Східного партнерства

У підсумковій декларації Союз визнав право України, Молдови та Грузії обирати рівень амбіцій та мети, яких вони прагнуть у своїх відносинах з блоком.

 

За підсумками шостого саміту Східного партнерства у Брюсселі в середу, 15 грудня, лідери країн Євросоюзу заявили про повну підтримку європейських устремлінь України, Грузії та Молдови. Про це йдеться у підсумковій спільній декларації Відновлення, стійкість та реформи.

 

«Ми визнаємо європейські устремління та європейський вибір зацікавлених партнерів, як зазначено в угодах про асоціацію», — указано в документі.

 

Також у ЄС привітали досягнутий Києвом, Кишиневом та Тбілісі прогрес на шляху до асоціації та закликали до повного здійснення відповідних угод, що «сприятиме створенню умов для покращення економічних та торговельних відносин з ЄС, що ведуть до подальшої поступової економічної інтеграції у внутрішній ринок Союзу».

 

Крім того, у декларації підтверджується суверенне право кожного партнера обирати рівень амбіцій та мети, яких вони прагнуть у своїх відносинах із Європейським Союзом.

 

«Ми наголошуємо, що це — конструктивне партнерство, яке не спрямоване ні проти кого, а покликане сприяти миру та процвітанню для всіх сусідніх країн. Східне партнерство залишиться інклюзивним та гнучким, дозволяючи разом вирішувати спільні регіональні та глобальні проблеми у широкому спектрі областей, у тому числі шляхом глибшого галузевого співробітництва та обмінів. У зв’язку із цим ми підкреслюємо нашу особливу мету — розширювати та підтримувати регіональну співпрацю в регіоні Східного партнерства, включаючи зміцнення зв’язків та транспортних сполучень», — йдеться у документі.

 

Нагадаємо, після саміту в Брюсселі президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна отримала повну підтримку всіх країн, які були присутні на переговорах.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар