ЄС планує створити "цифровий паспорт продукту"
-0.4 C
Киев
22.01.2022
Новини світу

ЄС планує створити «цифровий паспорт продукту»

ЄС планує створити "цифровий паспорт продукту"

До 2050 року в ЄС хочуть досягти нульового забруднення

Документ спрямований на скорочення відходів у ЄС за рахунок збільшення обсягу переробки та повторного використання продукції.

 

Європейська комісія планує запровадити «цифровий паспорт продукту», який міститиме інформацію про склад товарів на європейському ринку, щоб підвищити їхні шанси на повторне використання та переробку, пише Euractiv.

 

Цей документ може бути введений вже на початку 2022 року.

 

Ідея полягає в тому, щоб визначити найважливішу інформацію про склад кожного продукту, щоб користувачі в ланцюжку постачання могли повторно використовувати її або правильно обробляти на підприємствах з утилізації відходів, зазначає видання.

 

До 2050 року в ЄС хочуть досягти чистих нульових викидів та нульового забруднення. А для цього необхідно боротися не лише із надмірним споживанням, а й вирішити питання відходів.

 

Тому європейці прагнуть перейти на екологічно чисті, довговічні продукти та уповільнити використання ресурсів у міру їхнього проходження через економіку. У цьому допоможе «цифровий паспорт продукту». Планується, що тепер при виробництві та продажу інформація про компоненти товару не губиться, що сприятиме швидкій та ефективній вторинній переробці.

 

«Нам, дійсно, необхідно переконатися, що продукти, які продаються на наших ринках, були довговічними, ремонтопридатними тощо. Так що це те, що ми намагалися зробити в рамках ініціативи зі створення стійких продуктів», — сказав радник з економіки замкнутого циклу в департаменті довкілля Єврокомісії Вільям Ніл.

 

Заборона пластикових пакетів в Україні. Світовий досвід

 

Нагадаємо, у Швеції знайшли натуральну альтернативу пластику. Матеріал здатний поєднуватися з нетоксичними хімічними речовинами. При цьому він не потребує попередньої обробки.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар