ЄС пообіцяв забезпечити Молдову COVID-вакциною
-4.8 C
Киев
09.03.2021
Новини світу

ЄС пообіцяв забезпечити Молдову COVID-вакциною

ЄС пообіцяв забезпечити Молдову COVID-вакциною

Фото: twitter.com/sandumaiamd Санду в Брюсселі зустрілася з Боррелем

Боррель заявив про «прихильність Євросоюзу справі забезпечення вакцинами… всіх країн, у тому числі, які перебувають у безпосередньому сусідстві з ЄС».

 

Євросоюз забезпечить вакциною від коронавірусу країн-сусідів, у тому числі й Молдову. Про це в понеділок, 18 січня, заявив представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель у ході зустрічі з президентом Молдови Маєю Санду в Брюсселі.

 

 

Як повідомляє прес-служба ЄС, він запевнив її в «прихильності Євросоюзу справі забезпечення вакцинами проти коронавірусу всіх країн, у тому числі, які перебувають у безпосередньому сусідстві з ЄС».

 

Боррель нагадав, що «на додаток до 108 млн євро, виділених ЄС на поставку захисного обладнання, зміцнення системи охорони здоров’я і підтримку соціально-економічного відновлення, Молдова отримала і 50 млн євро в якості надзвичайної макрофінансової допомоги від ЄС.

 

Як повідомляється, на зустрічі також обговорювалися Угоди про асоціацію ЄС та Молдови і ситуація в Придністровському регіоні.

 

За підсумками зустрічі, Санду повідомила, що «обговорювалися і шляхи більш активної співпраці з питань національної та регіональної безпеки».

 

«Наголосила, що для Молдови найбільшою загрозою національним інтересам є корупція, а реформа правосуддя — єдиний спосіб забезпечити довгострокове благополуччя і безпеку громадян», — написала Санду.

 

Як відомо, перший візит Санду за кордон в якості президента зробила минулого тижня до Києва. Подібних зустрічей між главами держав України і Молдови не було більше п’яти років.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар