ЄС розглядає можливість робити заяви від імені 26 країн - ЗМІ
23.3 C
Киев
22.06.2021
Новини світу

ЄС розглядає можливість робити заяви від імені 26 країн — ЗМІ

ЄС розглядає можливість робити заяви від імені 26 країн - ЗМІ

Фото: Getty Images ЄС може почати робити заяви від імені 26 країн

Серія недавніх вето Угорщини щодо низки питань викликала невдоволення в блоці, заявило джерело видання.

Євросоюз розглядає можливість почати робити заяви від імені 26 членів, виключивши з цього Угорщину через серію її недавніх вето щодо низки питань. Про це з посиланням на дипломата ЄС повідомляє Euractiv в суботу, 22 травня.

«Це зауваження було за низкою вето Угорщини на рівні ЄС з міжнародних справ», — сказано в матеріалі.

Зокрема, в квітні Угорщина заблокувала заяву ЄС з критикою китайського закону про безпеку в Гонконзі, а 18 травня — не приєдналася до 26 інших глав МЗС у заклику до перемир’я в конфлікті Ізраїлю і Палестини. Також Угорщина заявила, що не схвалить угоду Євросоюзу про торгівлю і розвиток з країнами Африки, Карибського басейну і Тихого океану, оскільки це призведе до збільшення кількості мігрантів в ЄС.

У відповідь на запитання журналіста про те, як інші країни Євросоюзу відносяться до угорських вето, дипломат ЄС, який попросив не називати його імені, сказав, що інша частина блоку незадоволена.

«Ми послідовно погоджуємося з дуже важливих міжнародних питань з 26 і не можемо погодитися з 27. Це недобре. Можливість робити заяви на 26-му кроці, безумовно, є, але це не бажано», — наголосив дипломат.

Однак дипломат зазначив, що такий крок «не ослабить ЄС у глобальному масштабі».

Нагадаємо, що Євросоюз проведе стратегічні дебати щодо Росії. Незаконні і провокаційні кроки Росії тривають як в державах-членах ЄС, так і за їх межами, зазначив глава Євроради Шарль Мішель.

Угорщина — троянський кінь. Вплив КНР в ЄС зростає

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар