ЄС вводить мита проти США у справі Boeing
26.9 C
Киев
19.08.2022
Новини світу

ЄС вводить мита проти США у справі Boeing

ЄС вводить мита проти США у справі Boeing

Фото: Getty Images ЄС вводить мита на імпорт зі США

Євросоюз з вівторка вводить мита щодо США, однак готовий їх скасувати, якщо Штати скасують свої мита у справі Airbus.

 

Європейський Союз прийняв рішення ввести імпортні мита щодо США у справі Boeing. Про це у понеділок, 9 листопада, заявив перший заступник голови Єврокомісії Валдіс Домбровскіс за підсумками засідання Ради ЄС з торгівлі, повідомляє ТАСС.

 

Домбровскіс не назвав можливий обсяг американського експорту, який може бути обкладений митами, проте СОТ у своєму рішенні у справі Boeing дозволила ЄС ввести мита проти США на $4 млрд.

 

«Наша стратегічна мета — розвиток позитивного спільного торговельного порядку у відносинах до США. На жаль, через відсутність позитивних сигналів, з боку ЄС пізніше сьогодні ми реалізуємо своє підтверджене СОТ право у справі Boeing. Ми введемо торговельні заходи щодо США, ми маємо намір їх опублікувати в Офіційному журналі сьогодні», — заявив він, додаючи, що вони набудуть чинності з 10 листопада.

 

«Ми продовжуємо закликати США скасувати американські мита у справі Airbus, які діють вже протягом року. В цьому випадку ми скасуємо рішення про наші тарифи», — підкреслив Домбровскіс.

 

Він відмовився в деталях коментувати структуру нових торгових тарифів, підкресливши, що вони стануть дзеркальною відповіддю на американські мита у справі Airbus і будуть націлені «не тільки на продукцію американської авіапромисловості, а й на окремі види сільгосптоварів і продукції обробної промисловості».

 

Домбровскіс також підкреслив, що ЄС не хоче йти на ескалацію торгової війни зі США «і лише користується своїм правом, отриманим в рамках розгляду в СОТ».

 

Торговий конфлікт Вашингтона і Брюсселя навколо Boeing і Airbus триває з 2004 року. Обидві сторони звинувачують одна одну в порушенні норм СОТ і наданні своїм літакобудівникам недозволених держдотацій.

 

В 2019 році орган вирішення спорів СОТ постановив про наявність порушень норм організації в справі Airbus, що дало легальне право на введення компенсуючих мит з боку США. Однак у 2020 році аналогічне рішення було прийнято на користь ЄС у справі Boeing. Адміністрація президента США Дональда Трампа вже в 2019 році ввела митні тарифи щодо ЄС у справі Airbus на загальну суму, приблизно, в $7,5 млрд.

 

Нагадаємо, в жовтні ЄС отримав від СОТ дозвіл вводити штрафні мита на імпортовані зі США товари в обсязі 3,4 млрд євро в рік.

 

У США оцінювали збиток від субсидій ЄС на користь Airbus в 11 мільярдів доларів щорічно.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар