ЄС вводить сертифікат про вакцинацію. Що зміниться
-3.2 C
Киев
07.03.2021
Новини світу

ЄС вводить сертифікат про вакцинацію. Що зміниться

ЄС вводить сертифікат про вакцинацію. Що зміниться

Фото: Getty ЄС незабаром введе ковід-паспорти

Країни Євросоюзу домовилися дотримуватися єдиного підходу до видачі сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу.

 

В Євросоюзі домовилися ввести єдиний сертифікат про вакцинацію від коронавірусу. Брюссель запевняє, що вони не будуть використовуватися для дискримінації, а націлені на підвищення довіри громадян до вакцини та полегшення моніторингу кампанії щеплення.

 

Але, наприклад, грецька влада, яка активно виступає за впровадження ковід-паспортів, вже запропонувала використовувати їх разом з квитками на літаки та поїзди. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

 

 

Україна вже готує ковід-паспорти

 

За підсумками відеосаміту в кінці минулого тижня, основною темою якого стала пандемія коронавірусу, глава Єврокомісії, лікар за фахом Урсула фон дер Ляєн повідомила, що лідери 27 європейських країн обговорили введення загальноєвропейських сертифікатів про вакцинацію проти COVID-19.

 

«Ми вирішили домовитися про загальні елементи, які можуть бути включені в сертифікати вакцинації з медичними цілями. А пізніше ми подивимося, чи можуть ще за якихось обставин бути використані ці сертифікати», — зазначив глава Євроради Шарль Мішель.

 

Ще в середині минулого року ідея паспорта імунітету до коронавірусу обговорювалася в Італії, Німеччині та США, але була відкинута. Тоді ще не було вакцини і експерти припускали, що люди навмисно стануть заражатися, щоб отримати більше свободи.

 

Імунний статус, як вважалося до появи вакцини, також міг призвести і до зворотної дискримінації. Так, Пентагон заборонив брати в армію людей, які перехворіли на коронавірус. Але незабаром це розпорядження було анульовано.

 

Всесвітня організація охорони здоров’я наразі не рекомендує введення паспортів вакцинації для мандрівників через недостатню кількість вакцини від коронавірусу у світі і неповну інформацію про її вплив на поширення вірусу.

 

«Звичайно, вакцина попереджає важке протікання захворювання, полегшує роботу систем охорони здоров’я, але нам потрібні ще популяційні дослідження», — сказала представник ВООЗ у РФ Меліта Вуйнович.

 

Друга причина, за її словами, — це нестача препарату від коронавірусу. Через це в усьому світі відбувається величезна нерівність.

 

Один з головних лобістів введення ваучера в Євросоюзі — прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс, який і підняв це питання на відеозустрічі.

 

Раніше він пропонував використовувати такий документ під час посадки пасажирів на повітряний, морський і залізничний транспорт.

 

«Для таких залежних від туризму країн, як Греція, вкрай важливо вирішити це питання до початку літнього сезону», — заявив Міцотакіс на конференції.

 

Грецький лідер підкреслив, що вакцинний талон не буде ускладнювати подорожі для нещеплених. Його підтримала Іспанія, Португалія і Мальта, чиї економіки також засновані на туристичному секторі.

 

Прихильники сертифіката запевняють, що вони допоможуть моніторити хід вакцинації в ЄС і зміцнити довіру громадян, і тільки після цього їх можна використовувати в процесі повернення до нормального життя.

 

Як повідомив анонімний високопосадовець ЄС, на першому етапі впровадження ковід-паспортів практична користь сертифіката буде складатися лише в одному: якщо людину вакцинували, наприклад, у Бельгії, а вона поїде до Франції, то і там зможе цим документом підтвердити лікарям, що їй, дійсно, зробили щеплення від коронавірусу.

 

«Будь-якої іншої користі, крім медичної, поки від цих сертифікатів не буде», — заявив співрозмовник DW.

 

Фон дер Ляєн пояснила, чому спочатку сертифікат буде використовуватися тільки в медичних цілях.

 

Перша причина — відсутність всієї необхідної інформації про вакцинацію та щеплення від ковіда. За словами глави Єврокомісії, поки науці невідомо ні те, чи можуть щеплені люди заражати інших коронавірусом, ані те, скільки часу зберігається імунітет, набутий після вакцинації.

 

Другу причину фон дер Ляєн називає політичною: «Як забезпечити дотримання прав тих, хто не отримав доступу до вакцини, і яку альтернативу запропонувати тим, у кого є поважні причини не робити щеплення». На ці питання, на її думку, поки теж немає відповідей.

 

Моральне падіння. Багаті країни скуповують вакцини

 

Поки лідери ЄС домовилися лише про те, що будуть співпрацювати з міжнародними організаціями в питанні сертифікатів. Високопоставлений чиновник Євросоюзу заявив DW, що коли-небудь питання наявності сертифікату про вакцинацію як умови поїздок із третіх країн в ЄС і з ЄС до третіх країн буде піднято.

 

19 січня головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив про підготовку до введення паспортів вакцинації, в яких буде відмітка про щеплення людини від коронавірусної інфекції нового типу.

 

За його словами, поки всіх щеплених реєструватимуть у спеціальній електронній системі МОЗ.

 

«Коли на міжнародному рівні введуть обов’язкові паспорти вакцинації, українські лікарі зможуть оперативно видати довідку про щеплення», — підкреслив Ляшко.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар