ЄСПЛ через рік розгляне справу України проти РФ
-0.9 C
Киев
28.01.2021
Новини світу

ЄСПЛ через рік розгляне справу України проти РФ

ЄСПЛ через рік розгляне справу України проти РФ

Розгляд справи почнеться у вересні 2021 року

Євросуд з прав людини призначив попередню дату початку розгляду об’єднаної справи проти Росії.

Європейський суд з прав людини призначив початок розгляд справи «Україна і Нідерланди проти Російської Федерації» на 15 вересня 2021 року, повідомив заступник міністра юстиції України — уповноважений з питань ЄСПЛ Іван Ліщина у Facebook.

«Українська сторона подала відповіді на більш ніж 50 питань Європейського суду з прав людини, які він нам поставив напередодні слухань про прийнятність у справі «Ukraine v. Russian Federation (re Eastern Ukraine)», тобто, у Донбаській справі, яка зараз називається «Ukraine and the Netherlands v. Russian Federation»… І головне — засідання у справі «Ukraine and the Netherlands v. Russian Federation» попередньо призначене на 15 вересня 2021!» — написав заступник міністра.

За його словами, це найкращий матеріал, який Україна збирала за шість років ведення цієї справи.

«Цього разу все спецслужби надали нам докази ефективного контролю з боку РФ за ОРДЛО. Крім того, Суд повідомив, що планує дуже амбітний графік в цій справі на наступний рік: до вересня планується провести обмін поданнями між Нідерландами та РФ щодо МН17, а також відповіді всіх учасників, включаючи треті сторони (у нас їх дві: уряд Канади і Human Rights Law Centre — University of Nottingham), на додаткові питання ЄСПЛ», — повідомив Ліщина.

Він додав, що суд попередив сторони, що буде давати відстрочки тільки у виняткових випадках. «Тобто, фактично Суд намагається за 9 місяців наздогнати Нідерландською справою стан української справи щодо Донбасу, до якої ми рухалися шість років. Подивимося, чи вдасться це на практиці, але Суд налаштований дуже серйозно», — зазначив Ліщина.

Нагадаємо, про рішення ЄСПЛ об’єднати позови України та Нідерландів до РФ стало відомо наприкінці листопада.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар