Європа витратила чверть запасу газу - Газпром
-2.5 C
Киев
18.01.2022
Новини світу

Європа витратила чверть запасу газу — Газпром

Європа витратила чверть запасу газу - Газпром

Фото: Telegram/Газпром У Європі в листопаді температури були на 2 °С нижчими, ніж у 2020 році

У листопаді відбір блакитного палива з підземних сховищ Європи досяг максимального рівня з 2011 року.

 

Європейські країни вже витратили майже чверть від річних обсягів газу, які було закачано в підземні сховища в 2021 році. Про це повідомляє прес-служба Газпрому в Telegram.

 

«За даними Gas Infrastructure Europe, на 4 грудня з підземних газових сховищ Європи відібрано вже близько чверті (23,4%) від обсягу газу, закачаного цього року», — йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що в листопаді відбір газу з підземних сховищ у Європі досяг максимального рівня за історію спостережень Gas Infrastructure Europe (з 2011 року). Так відбір за листопад був майже 12 млрд куб. м. Для порівняння – рік тому було відібрано 8,85 млрд кубометрів газу.

 

У Європі листопадові температури були на 2 градуси нижчими, ніж торік. Також цей листопад був найхолоднішим за останні 5 років.

 

Тим часом газ у Європі подешевшав нижче за 1 000 доларів. Вартість газу на європейському ринку знижується більш ніж на 4% — нижче за тисячу доларів за тисячу кубометрів.

 

До цього повідомлялося, що РФ скоротила постачання газу в ЄС. Країни Євросоюзу зараз отримують газ з Норвегії та Алжиру в повному обсязі, тоді як постачання російського газу восени скоротилося на чверть. При цьому 1 грудня російський Газпром повідомляв, що, за попередніми даними, з початку 2021 року компанія збільшила експорт газу в країни далекого зарубіжжя на 6,6% (на 10,6 млрд куб. м), до 171,5 млрд куб. м.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар