Європарламент прийняв резолюцію щодо Білорусі
1.6 C
Киев
26.01.2021
Новини світу

Європарламент прийняв резолюцію щодо Білорусі

Європарламент прийняв резолюцію щодо Білорусі

Фото: dpa Європарламент закликав посилити санкції проти режиму Лукашенка

Документ містить заклик посилити тиск на владу Білорусі у зв’язку з порушеннями прав людини і смертями на акціях протесту.

 

У Європарламенті в четвер, 26 листопада, прийняли проект резолюції з приводу порушення прав людини в Білорусі, зокрема вбивства Романа Бондаренка та інших активістів.

 

За резолюцію проголосували 613 євродепутатів, 41 був проти і 35 утрималися.

 

Документ містить вимогу швидкого, ретельного, безстороннього і незалежного розслідування смерті Романа Бондаренка, а також пов’язаних із протестами смертей Олександра Тарайковського, Олександра Вихора, Артема Парукова, Геннадія Шутова і Костянтина Шишмакова.

 

Крім того, євродепутати закликали ЄС підтримати міжнародне розслідування злочинів, скоєних режимом Лукашенка проти народу Білорусі.

 

Також резолюція підтримує рішення Ради працювати над третім пакетом санкцій, спрямованих на фірми й олігархів, які мають зв’язки з Лукашенком у світлі того, що дії, які вживаються ЄС та його країнами-членами досі, є несуттєвими, а також закликає до розширення списку санкцій ЄС.

 

Документ також містить заклик до повного заморожування переказів коштів ЄС для білоруського уряду і контрольованих державою проектів, включаючи позики Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції і розвитку та інших.

 

Раніше єврокомісар Янез Ленарчич назвав безпрецедентним рівень репресій проти громадян Білорусі і пообіцяв, що ЄС не залишить це без покарання.

 

Нагадаємо, 2 жовтня ЄС ввів перші санкції проти Білорусі. Тоді до списку обмежувальних заходів потрапили близько 40 представників керівництва республіки, однак Лукашенка серед них не було. Санкції проти нього ввели у другому пакеті — 6 листопада.

 

У свою чергу Лукашенко заявив, що він «не париться» із приводу санкцій ЄС. А 17 листопада стало відомо, що Білорусь розширила санкції у відповідь проти ЄС і Канади.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар