Європарламент прийняв резолюцію щодо Навального
0.7 C
Киев
08.03.2021
Новини світу

Європарламент прийняв резолюцію щодо Навального

Європарламент прийняв резолюцію щодо Навального

Фото: пресс-служба ЕП Резолюція ЄП носить рекомендаційний характер

Євродепутати вимагають ввести санкції проти Росії через затримання Навального і зупинити будівництво Північного потоку-2.

 

Європарламент у четвер, 21 січня, прийняла резолюцію у зв’язку з арештом російського опозиціонера Олексія Навального.

 

 

Резолюцію підтримав 581 євродепутат, проти проголосували 50, утрималися — 44.

 

Так, Рада ЄС закликає ввести санкції проти російських олігархів, найближчого оточення президента РФ Володимира Путіна, пропагандистів у ЗМІ. Пропонується заморозити їх активи в ЄС, заборонити їм поїздки до ЄС і поширити санкції на їх найближчих родичів.

 

Також пропонується зупинити будівництво Північного потоку-2.

 

Також резолюція закликає владу РФ негайно звільнити Навального і засудила політично мотивовані репресії, в тому числі, з використанням системи правосуддя. У резолюції дії Росії розцінені як недоречні для члена Ради Європи та ОБСЄ. Вона закликає європейські організації оцінити, чи порушила Росія взяті на себе зобов’язання.

 

У резолюції міститься заклик до російської влади «припинити переслідування, залякування, насильство і репресії щодо незалежних і дисидентських голосів», покласти край «переважній безкарності, яка призвела до загибелі багатьох журналістів, активістів, правозахисників і опозиційних політиків».

 

 

Європарламент вважає, що «замах на Навального і його арешт після повернення в Росію спрямовані на запобігання подальшого викриття серйозної корупції в режимі і є частиною системних зусиль «у спробі змусити замовкнути та усунути його і політичну опозицію. Російське керівництво, на думку депутатів, таким чином прагне залишитися при владі і позбавляє людей шансів на демократію і свободу.

 

Також від РФ вимагають дати ОЗХЗ повну інформацію про програму Новачок, «провести розслідування та притягнути до відповідальності винних у злочині» проти Навального.

 

У резолюції міститься заклик переглянути російське законодавство про іноземних агентів і небажані організації, гарантувати всім демократичним партіям рівний доступ і рівні шанси на майбутніх виборах у Держдуму.

 

Резолюція із закликом до Ради ЄС носить рекомендаційний характер.

 

Нагадаємо, Навального затримали 17 січня на паспортному контролі, коли опозиціонер прилетів з Берліна до Москви. Наступного дня його засудили до 30 діб арешту — до 15 лютого.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар