Євросоюз розподілив 400 млн доз COVID-вакцин
18.9 C
Киев
17.06.2021
Новини світу

Євросоюз розподілив 400 млн доз COVID-вакцин

Євросоюз розподілив 400 млн доз COVID-вакцин

Фон дер Ляєн розповіла про успіхи Європи в боротьбі з коронавірусом

Європейський континент перетворився в аптеку для всіх країн світу, підкреслила Урсула фон дер Ляєн.

 

Влада Євросоюзу вже розподілила між своїми країнами 200 млн доз вакцин проти коронавірусу COVID-19 і ще 200 млн доз серед інших країн світу. Про це сказала глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у четвер, 6 травня.

 

 

«Наразі в Європейському Союзі розповсюджено близько 200 млн доз вакцин. Цих препаратів досить, щоб вакцинувати хоча б однією дозою більше половини дорослого населення Європи. Ні Китай, ні Росія навіть близько не підійшли (до такого результату, — ред.)», — сказала вона.

 

Фон дер Ляєн зазначила, що стільки ж вакцин — 200 млн доз — Європа експортувала в інші країни світу.

 

«Хтось може сказати, що такі країни, як США і Велика Британія, спочатку були швидші. Але я кажу, що Європа досягла цього успіху, залишаючись відкритою для світу. У той час як інші тримають виробництво вакцин для себе, Європа є основним експортером вакцин в усьому світі. до теперішнього часу в інші країни відправлено понад 200 млн доз вакцин, вироблених в Європі», — підкреслила вона.

 

Глава Єврокомісії висловила впевненість, що Євросоюзу вдасться досягти поставленої мети, щоб у липні 2021 року було вакциновано 70% дорослого населення Європи.

 

«Експорт з Європи йде в більш ніж 90 країн світу, в тому числі і через механізм COVAX. Поставки йдуть нашим близьким союзникам, таким як Канада і Велика Британія. На сьогодні наші британські друзі отримали загалом 28 млн доз. До Японії відправлено 72 млн доз. А також багато мільйонів доз направлено нашим друзям у Сінгапурі, Мексиці або Колумбії — і це лише деякі з них. Європа сьогодні — аптека світу», — зазначила вона.

 

Фон дер Ляєн нагадала, що незабаром Брюссель може підписати контракт з компаніями Pfizer і BioNTech на поставку 1,8 млрд доз вакцини.

 

«Я рада повідомити вам, що ми близькі до підписання нового контракту з компаніями BioNTech і Pfizer. У період з кінця року до 2023 року вони поставлять 1,8 млрд доз вакцин. За цим підуть і інші контракти», — сказала вона.

 

Нагадаємо, в ЄС вже зробили більш як 150 млн щеплень від коронавірусу. А Угорщина стала першою країною в Євросоюзі, де щеплено понад 50% дорослого населення. Обидві дози одного з зареєстрованих в Угорщині препаратів отримали 25,8% населення.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар