Євросоюз розширює військову взаємодію з НАТО
20.5 C
Киев
23.06.2021
Новини світу

Євросоюз розширює військову взаємодію з НАТО

Євросоюз розширює військову взаємодію з НАТО

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель

На переговорах глав міноборони країн ЄС із безпеки вперше були присутні представники держав, що не входять до складу союзу.

 

Вперше в історії Євросоюз підключив до програми співпраці країн-членів ЄС у сфері безпеки й оборони (PESCO) інші держави — США, Канаду і Норвегію. Про це в ніч на суботу, 8 травня, повідомило агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на заяву глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля.

 

«Реальність така, що ми повинні підготуватися до життя у світі, в якому виникають нові небезпеки і загрози, з якими можна боротися тільки разом», — заявив євродипломат за підсумками зустрічі міністрів оборони країн ЄС і згаданих держав, а також генсека НАТО Єнса Столнтенберга.

 

Як повідомив Боррель, досвід США, Канади та Норвегії у частині організації пересування військ вирішено застосувати у проекті військової мобільності ЄС. При цьому глави міноборони домовилися посилити роль спільноти як «всебічного гравця» у сфері безпеки, включаючи розвиток першої військової концепції Євросоюзу — проекту Стратегічний компас.

 

Крім того, в ході переговорів сторони обговорили ідею «сил початково вступу»: близько п’яти тисяч військовослужбовців з постійною бойовою групою із 2,5 тисячі осіб, яка формується за принципом ротації на шість місяців.

 

Водночас, як повідомляється, Боррель запропонував три напрямки для підвищення ефективності оперативної взаємодії учасників PESCO:

 

  • поділ тягаря між союзниками з метою прискорення процесу прийняття рішень військовими структурами ЄС і забезпечення всіх місій та операцій, що проводяться ЄС, необхідними засобами;
  • посилення гнучкості — за прикладом «скоординованої  морської присутності» (поточний пілотний проект у Гвінейській затоці);
  • готовність до більш швидкого розгортання місій та операцій ЄС у різних частинах світу.

Нарешті, міністри приділили увагу таким питанням, як Західні Балкани, Ірак, Центральне Середземномор’я і ситуація в Афганістані, резюмував дипломат.

 

Нагадаємо, США і ЄС вирішили оновити співпрацю з НАТО. Сторони домовилися розробити нові способи спільної роботи, щоб відповідати на численні і мінливі виклики у сфері безпеки.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар