Євросоюз схвалив пакет санкцій проти Білорусі
17.2 C
Киев
03.08.2021
Без рубрики

Євросоюз схвалив пакет санкцій проти Білорусі

Євросоюз схвалив пакет санкцій проти Білорусі

Під санкції ЄС потрапили 78 громадян Білорусі

Нові санкції Брюсселя торкнуться 86 фізичних осіб і компаній, в тому числі членів сім’ї Лукашенка.

Євросоюз вводить четвертий пакет санкцій проти Білорусі. Про це в понеділок, 21 червня, повідомив глава Євроради Шарль Мішель у Twitter.

«Сьогодні ЄС спрямував новий сильний сигнал підтримки народу Білорусі, ввівши нові обмежувальні заходи», — написав Мішель.

Як повідомляє в Twitter кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк, сьогодні глави МЗС країн ЄС схвалили введення секторальних і персональних санкцій проти Білорусі.

«Міністри закордонних справ ЄС також дали політичне зелене світло для секторальних санкцій щодо Білорусі, які зачіпають частину її калійного, нафтового і банківського секторів», — написав Йозвяк.

За його даними, в списку санкцій 78 офіційних осіб і 8 підприємців. Серед них:

  •     бізнесмени,
  •     депутати,
  •     пропагандисти,
  •     прокурори,
  •     судді,
  •     міліціонери,
  •     високопоставлені військовослужбовці,
  •     члени сім’ї Лукашенка.

«ЄС прийняв рішення ввести заморожування активів і заборону на отримання віз для 78 осіб та 8 юридичних осіб… Санкції сьогодні оприлюднять в офіційному журналі ЄС», — написав Йозвяк.

За даними Радіо Свобода, в списку санкцій ЄС компанії: МАЗ, БелАЗ, Белаеронавігація, Bremino Group, Globalcustom, Нова нафтова компанія, Logex і Sohra.

У списку також Олег Гайдукевич, Микола Карпенко, Геннадій Давидько, помічник прокурора Аліна Касьянчик, міністр оборони Віктор Хренін, журналісти Андрій Муковозчик і Сергій Гусаченко, прес-секретар МВС Ольга Чемоданова, а також бізнесмени Олексій Олексин і Олександр Зайцев.

Раніше глава дипломатії ЄС Жозеф Боррель повідомив, що остаточно санкції будуть розглянуті на саміті ЄС 24-25 червня і затверджені після зустрічі глав держав.

Зазначимо, сьогодні в ЄС також на рік продовжили санкції за анексію Криму.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар