18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

Ілля Кива: День визволення Києва від фашистів наблизив Велику Перемогу і звільнення від «коричневої чуми»

Ілля Кива: День визволення Києва від фашистів наблизив Велику Перемогу і звільнення від "коричневої чуми"

Народний депутат Ілля Кива
«Опозиційна платформа — За життя»

День визволення Києва від фашистських загарбників — це ще одна можливість віддати данину пам’яті предкам, які загинули за мир і наше майбутнє. Про це народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Ілля Кива заявив після церемонії покладання квітів до пам’ятника генералу Ватутіну в Києві.

«6 листопада 1943 року в 6 годині ранку 1-й Український фронт під командуванням генерала Ватутіна в результаті блискуче проведеної операції звільнив Київ. Це була ще одна знаменна перемога, яка наблизила нашу країну до перемоги над фашизмом і звільнення не лише України і Радянського Союзу, а й усієї Європи і всього світу від «коричневої чуми». Наше завдання — з покоління в покоління передавати той дар і сенс, який робить з нас гордих громадян своєї країни», — сказав він.

Ілля Кива підкреслив, що це знаменна дата і ще одна можливість віддати данину пам’яті загиблим, які ціною свого життя принесли мир.

«Ми шануємо, пам’ятаємо і завжди будемо вдячні тим, хто борючись віддавав життя за майбутнє, в якому перебуваємо ми. Цей подвиг записаний в століттях, і ніхто не зможе у нас забрати історію переможців, якою ми пишаємося і на якій сьогодні виховуються наші діти. Сьогодні я запросив членів організації «Патріоти — За Життя» разом з нами покласти квіти і подякувати, низько вклонитися переможцям. Безмежна вдячність і повага до ветеранів, які загинули і до їх великого подвигу», — сказав нардеп.

Нагадаємо, операція зі звільнення Києва тривала понад 3 місяці. Штурм розпочався 3 листопада 1943 року, а вранці 6 листопада війська Гітлера були вибиті з Києва. Столиця України була звільнена військами 1-го Українського фронту під командуванням Миколи Ватутіна. За мужність і героїзм при визволенні Києва були нагороджені орденами і медалями 17,5 тисячі бійців і командирів. На честь визволителів міста названо станцію метро Героїв Дніпра.

Источник

Залишити коментар