Іран досяг нового рівня в збагаченні урану
26.3 C
Киев
17.06.2021
Новини світу

Іран досяг нового рівня в збагаченні урану

Іран досяг нового рівня в збагаченні урану

Фото: Getty Images Атомна електростанція в Ірані

Збагачений до 60% уран не вважають збройовим, однак такий рівень доволі високий.

 

Іран отримав збагачений на 63% уран — поки що максимальний рівень для ядерної програми країни. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на доповідь МАГАТЕ в середу, 12 травня.

 

 

 

Згідно з документом, зразки, які взяли 22 квітня, «показали рівень збагачення до 63%… це відповідає коливанням за рівнями збагачення, які можуть допускати в процесі виробництва на цей момент».

 

Агентство уточнює, що збагачений до 60% уран не вважають збройовим, проте цей рівень збагачення доволі високий.

 

Також, за даними AP, напередодні Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомив, що недавні інспекції ядерних об’єктів Ірану підтвердили збагачення урану до 60% на підприємстві в Натанзі.

 

Крім того, в доповіді відзначають складності на переговорах у Відні щодо іранської ядерної угоди, які стартували в квітні. Мета переговорів у Відні — узгодити, як і на яких умовах США і Іран можуть повернутися до дотримання угоди щодо атома між Іраном і міжнародними посередниками.

 

Нагадаємо, в квітні Іран отримав першу партію урану, який збагатили до 60%. При цьому стверджувалося, що країна здатна виробляти уран будь-якого рівня збагачення.

 

Також повідомлялося, що в Ірані заявили про підготовку до пом’якшення санкцій. Такої угоди нібито досягнули під час чергової зустрічі у Відні.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар