Кабмін підтримав закон про посилення підтримки літніх людей: Що пропонують
20.5 C
Киев
23.06.2021
Політика

Кабмін підтримав закон про посилення підтримки літніх людей: Що пропонують

Кабмін підтримав закон про посилення підтримки літніх людей: Що пропонують


Фото з відкритих джерел

Відповідний законопроєкт затвердили для направлення до парламенту

Кабінет міністрів України підготував законопроект про зміни до деяких законів для посилення підтримки літніх людей. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Telegram.

За словами Шмигаля, законопроєкт щодо пенсійного забезпечення та соціальний захист громадян похилого віку затвердили для направлення до Верховної Ради, оскільки в чинному законодавстві є проблеми.  У чинному законі є низка невідповідностей, які пропонуємо цим законопроєктом урегулювати. Зокрема, в частині забезпечення рівних можливостей для громадян похилого віку, надання їм гарантій, необхідних для створення умов активного й здорового довголіття, вчасного надання допомоги», – йдеться в повідомленні.

Також очільник уряду додав, що орієнтовна вартість цієї програми становитиме понад 500 мільйонів гривень.

Водночас нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко повідомив, що в документі до переліку пільг для осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, додали:

  • першочергове безоплатне забезпечення готовими лікарськими засобами, що відпускаються за рецептом лікаря,
  • доставку за його висновком готових ліків додому,
  • звільнення від оплати житлово-комунальних (в будинках, що не мають постачання теплової енергії або індивідуальної системи опалення) у межах норм, встановлених законодавством,
  • звільнення від сплати за користування домашнім телефоном (абонплата) згідно з нормами законодавства.

Також законопроєктом передбачається, що особи передпенсійного та похилого віку матимуть право на надання соціальних послуг з пошуку роботи в разі збереження працездатності, звернувшись до Державної служби зайнятості.

Нагадаємо, не так давно Міністерство соціальної політики склало інформаційний календар підвищень пенсій, які відбудуться наступного 2021 року за результатами рішень, прийнятих урядом. Передбачається, що пенсії будуть підвищуватися в п’ять етапів.

Источник

Залишити коментар