Кабмін планує чітко визначити початок "похилого віку"
18 C
Киев
24.07.2021
Без рубрики

Кабмін планує чітко визначити початок «похилого віку»

Кабмін планує чітко визначити початок "похилого віку"

Засідання Кабміну
Урядовий портал

Також в уряді хочуть поділити осіб похилого віку на кілька категорій

Кабінет Міністрів погодив та внесе на розгляд Верховної Ради законопроєкт, у якому визначається, зі скількох років людина може вважатися особою похилого віку. Відповідний документ оприлюднено на Урядовому порталі.

Зазначається, що в Україні особами похилого віку вважатимуться люди, яким виповнилося 60 років. «Залежно від вікової періодизації серед осіб похилого віку виокремлюють такі категорії: особи старечого віку від 75 до 90 років включно, довгожителі — особи, вік яких становить більше 90 років», – йдеться в документі.

Крім того, в уряді заявили про необхідність урегулювати низку питань у сфері соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку. Зокрема, закон «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку» визначає, що громадянами похилого віку є особи, які досягли пенсійного віку або ж яким до досягнення пенсійного віку залишилося не більше як півтора року.

Проте закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» визначає, що набуття права на призначення пенсій залежить від трудового стажу, досягнення пенсійного віку. Тому це унеможливлює однакове визначення для громадян похилого віку. Крім того, у пояснювальній записці до нового законопроєекту додали, що граничний вік виходу на пенсію в 65 років не відповідає активному біологічному віку та стану організму людини.

Нагадаємо, нещодавно Кабінет міністрів підготував законопроєкт про посилення підтримки літніх людей. Серед іншого, в документі йдеться про розширення переліку пільг для осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.

Источник

Залишити коментар