Кабмін прийняв доопрацьований проект держбюджету
6.4 C
Киев
25.01.2021
Новини України

Кабмін прийняв доопрацьований проект держбюджету

Кабмін прийняв доопрацьований проект держбюджету

Фото: пресс-служба Кабмина Проект Державного бюджету-2021 готовий до другого читання

У доопрацьованому проекті Держбюджету-2021 доходи передбачені в сумі 1 трлн 92 млрд грн. Витрати — в сумі 1 трлн 328 млрд грн.

 

Кабмін на позачерговому засіданні ввечері в четвер, 26 листопада, прийняв доопрацьований проект Державного бюджету-2021. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

 

Він зазначив, що прийняттю документа передували консультації з народними депутатами, в ході яких було враховано більшість з наданих пропозицій,

 

«Врахували більшість з наданих пропозицій, виходячи з пріоритетності витрат, наявних можливостей ресурсної частини бюджету і стану національної економіки», — зазначив Шмигаль.

 

За його словами, ключовим аспектом є те, що бюджет залишається збалансованим і реалістичним до виконання.

 

«У наступному році ми очікуємо зростання економіки, що дозволить нам продовжити збільшення витрат на медицину, освіту і оборону», — підкреслив глава Кабміну.

 

Він повідомив, що в доопрацьованому проект Держбюджету-2021 доходи передбачені в сумі 1 трлн 92 млрд грн. Витрати — в сумі 1 трлн 328 млрд грн.

 

«Також знайшли можливість зменшити дефіцит відносно ВВП з 6% до 5,5%. У бюджеті-2020 дефіцит був на рівні 7,5%. Тобто, на 2021 пропонуємо збалансований бюджет, в якому не передбачається збільшення податків для бізнесу і одночасно поліпшується фінансування і соціальної сфери та медицини, і надання підтримки підприємцям, які постраждали від пандемії», — заявив Шмишаль.

 

За його словами, цей бюджет залишається бюджетом можливостей для розвитку і для промисловості, і для малого та середнього бізнесу.

 

Раніше про завершення переговорів з МВФ щодо бюджету повідомили в Мінфіні. Основний акцент переговорів стосувався формування спільного з МВФ бачення основних бюджетних показників — рамки доходів, витрат і дефіциту, повідомили у відомстві, не уточнивши деталей.

 

Нагадаємо, Кабмін не зміг затвердити проект бюджету до другого читання на позачерговому засіданні 20 листопада. Рада не встигне прийняти держбюджет вчасно — до грудня.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар