Канцлер Шольц. Німеччина відкриває нову еру
-1.9 C
Киев
20.01.2022
Новини світу

Канцлер Шольц. Німеччина відкриває нову еру

Канцлер Шольц. Німеччина відкриває нову еру

У Німеччині новий канцлер

Німецький Бундестаг у середу, 8 грудня, обрав Олафа Шольца канцлером Німеччини замість Ангели Меркель, яка обіймала посаду 16 років.

 

У це ще довго важко буде повірити, але Ангела Меркель більше не канцлер Німеччини. З 8 грудня її змінив соціал-демократ Олаф Шольц. Чого чекати від нового німецького канцлера?

 

Людина Меркель

 

Олафу Шольцу 63 роки, він перебуває у Соціал-демократичній партії Німеччини. Останні три роки він обіймав посаду віце-канцлера та міністра фінансів в уряді Меркель. У 2011 — 2018 роках Шольц працював бургомістром Гамбурга.

 

Канцлер Шольц. Німеччина відкриває нову еру

EPA

 

Питання МЗС

 

Посаду міністра закордонних справ в уряді Шольца займе співголовка Партії зелених 41-річна Анналена Бербок. Вона одночасно стане і першою жінкою на цій посаді, і наймолодшим міністром закордонних справ в історії Німеччини.

 

У той час, як соціаліст Олаф Шольц висловлюється на теми зовнішньої політики обережно і обтічно, Бербок і до виборів, будучи в опозиції, і після них досить різко критикувала Москву і рішуче висловлювалася щодо протистояння з Китаєм.

 

Зелені взагалі обіцяють будувати зовнішню політику, ґрунтуючись на європейських цінностях та захисті громадянських свобод та прав людини.

 

Будучи в опозиції, Бербок закликала уряд негайно зупинити будівництво другої черги російського газопроводу Північний потік, а тепер, коли він уже збудований, закликає не вводити його в дію.

 

Канцлер Шольц. Німеччина відкриває нову еру

EPA

 

Що буде із потоком?

 

Але соціалісти проект Північний потік — 2 підтримують, і німецькі оглядачі особливо наголошують, що це болюче питання абсолютно не згадане у коаліційному договорі: сторони «погодилися не погоджуватися», поки триває перевірка відповідності проекту європейським законам, і газ все одно ще не постачається.

 

Бербок готова боротися і з Китаєм, з яким попереднім урядам Німеччини набагато більше подобалося торгувати, іноді м’яко чимось дорікаючи.

 

«Ми, європейці, не повинні себе принижувати. Ми – один із найбільших ринків у світі, і Китай дуже зацікавлений у європейському ринку. Якщо ми закриємо ринок для товарів з таких регіонів, як Сіньцзян, де примусова праця – це звичайна практика, це буде великою проблемою для такої країни-експортера, як Китай», — сказала Бербок в інтерв’ю берлінській газеті Tageszeitung.

 

«Такий тон був немислимий в уряді Меркель. Канцлер, яка покидає пост, відіграла найважливішу роль в укладанні спірного договору про інвестиції між ЄС і Китаєм, який зараз поставлений на паузу», — зауважив з цього приводу журнал Focus у статті, в заголовку якої Анналена Бербок названа «воїном холодної війни».

 

Яка зовнішня політика Німеччини буде у справах, а не заявах – залежить, на думку німецьких оглядачів, від того, наскільки канцлер-соціаліст Шольц зможе і захоче обмежити свободу дій Анналени Бербок. За Ангели Меркель, зазначають вони, зовнішня політика формувалася в апараті канцлера, а міністр закордонних справ (останнім був соціаліст Хайко Маас) виступав радше виконавцем.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар