Капсула для самогубства: у Швейцарії узаконили новий спосіб евтаназії
-2.5 C
Киев
18.01.2022
Новини світу

Капсула для самогубства: у Швейцарії узаконили новий спосіб евтаназії

Капсула для самогубства: у Швейцарії узаконили новий спосіб евтаназії

Фото: Exit International Перша капсула Sarco стала в німецькому Касселі експонатом музею культури поховання

Є два прототипи Sarco, третій створюють у Нідерландах. Третій апарат до використання підготують у Швейцарії в 2022 році.

 

Регулятор Швейцарії провів юридичну експертизу й узаконив використання капсули для суїциду Sarco. Про це пише видання Swissinfo.

 

Капсулу створили на 3D-принтері, вона має призначення для добровільної евтаназії.

 

З слів її розробників, людина сама може активізувати процес власної смерті. Апарат є досить мобільним, тому його можуть доставити в будь-яке приміщення.

 

Людина добровільно лягає усередину капсули. Охочому до евтаназії ставлять низку психологічних питань. Потім пацієнт самостійно натискає кнопку й активізує дію пристрою.

 

Після цього внутрішній простір капсули заповнюється азотом, а концентрація кисню швидко знижується з 21% до 1%. За таких умов людина почувається дещо дезорієнтованою і може відчути легку ейфорію, перш ніж знепритомніє. Все це триватиме близько 30 секунд. Смерть настає через нестачу кисню та вуглекислого газу. Немає ні паніки, ні відчуття задухи.

 

Є два прототипи Sarco, третій створюють у Нідерландах. Третій апарат до використання підготують у Швейцарії у 2022 році.

 

Перша капсула Sarco стала в німецькому Касселі експонатом музею ритуальної культури.

 

Зазначається, що в 2020 році послугами асистованого самогубства скористалося близько 1 300 швейцарців. На сьогоднішній день пацієнтам, які погодилися на евтаназію, вводять розчин пентобарбіталу натрію. Після прийому препарату людина засинає протягом двох-п’яти хвилин, потім впадає в глибоку кому, незабаром настає смерть. Sarco пропонує інший підхід до добровільного відходу життя без використання контрольованих речовин.

 

Раніше повідомлялося, що парламент Чилі схвалив евтаназію.

 

Португалія легалізувала евтаназію

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар