Карабах: Пашинян пояснив відмову від варіанту Путіна
0.9 C
Киев
27.01.2021
Новини світу

Карабах: Пашинян пояснив відмову від варіанту Путіна

Карабах: Пашинян пояснив відмову від варіанту Путіна

Російські військові в Нагірному Карабасі

Вірменський лідер заявив, що відмовився здати Шуши. На його думку, якби це сталося, Баку висунув би нові вимоги.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян розповів свою версію переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним перед підписанням трьохсторонньої угоди про перемир’я в Нагірному Карабасі. Він виклав її на своїй сторінці в Facebook 29 листопада.

За словами Пашиняна, 19 жовтня йому подзвонив президент невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки Араік Арутюнян і сказав, «що війну треба зупинити».

Арутютян зазначив, що цю думку поділяють колишні лідери Карабаху Аркадій Гукасян і Бако Саакян і екс-президенти Вірменії Роберт Кочарян, Серж Саргсян і Левон Тер-Петросян.

Після цього Пашинян, за його словами, зателефонував Путіну і сказав, що потрібно розмістити російських миротворців «вздовж колишнього кордону Нагірно-Карабаської автономної області (НКАО) і Лачинського коридору».

Російський президент погодився, і Пашинян повинен був подзвонити ще раз після обговорень, йдеться в публікації.

«Заклики до громадянської війни». Криза в Вірменії

За словами Пашиняна, на наступний день Путін подзвонив і повідомив, що Алієв погодився, однак миротворці повинні розміститися не вздовж лінії НКАО, а на фактичній лінії зіткнення, оскільки азербайджанські військові не хочуть відходити від позицій в Гадруте і Талишев.

Крім того, Вірменія повинна була взяти на себе зобов’язання із повернення азербайджанців у Шуши.

«Припинення вогню стало неможливим, оскільки я сказав, що навіть якщо погоджуся в питанні Гадрута, я не уявляю можливість здати Шуши Азербайджану. Президент Росії здивувався, чому я проти повернення в Шуши азербайджанців. Коли я представив мої аргументи, [він] сказав, що це логічно і він не був добре обізнаний про деякі тонкощі», — додав Пашинян.

За словами прем’єра, за його згоди частка азербайджанського населення в Шуши перевищила б 90 відсотків і Баку став би контролювати дорогу в столицю Нагірного Карабаху — місто Степанакерт.

Пашинян впевнений, що, якби він погодився «здати Шуши», Азербайджан висунув би нову умову — зажадав би контроль над дорогою Кармир Шука-Шуши.

23 листопада уряд Вірменії опублікував список населених пунктів у Нагірному Карабасі, які переходять під контроль Азербайджану відповідно до підписаної заявою про припинення військових дій.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар