Керівництво НАТО на позачерговому засіданні обговорило російську загрозу
-1.9 C
Киев
20.01.2022
Новини світу

Керівництво НАТО на позачерговому засіданні обговорило російську загрозу

Керівництво НАТО на позачерговому засіданні обговорило російську загрозу

Фото: nato.int У НАТО обговорили військову загрозу Росії

Начальники штабів збройних сил 30 країн обговорили ситуацію, що склалася навколо кордонів України, та обстановку у ширшому контексті.

 

Військове керівництво країн-членів НАТО провело онлайн-зустріч для обговорення викликів у сфері безпеки, що стоять перед Альянсом, зокрема, ситуацію з нарощуванням Росією сил на кордоні з Україною. Про це йдеться в інформації, оприлюдненій на сайті Північноатлантичного альянсу.

 

«30 начальників штабів країн-союзниць зібралися 6 грудня на віртуальну зустріч Військового комітету для обговорення викликів, що стоять перед Альянсом, у всіх оперативних просторах та у всіх географічних регіонах», – йдеться у повідомленні.

 

Наголошується, що військові керівники НАТО вислухали інформацію верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО, а також помічника генерального секретаря з розвідки та безпеки.

 

«Начальники штабів обмінялися інформацією для досягнення загального розуміння з метою посилення політики безпеки та оборони Альянсу. Метою зустрічі було розвинути прозорість серед союзників та узгодити поточні дії на національному рівні та на рівні Альянсу», – йдеться у документі.

 

 

Як пояснили Укрінформу в штаб-квартирі Альянсу, зустріч начальників штабів відбулася позачергово.

 

«У нас зазвичай є кілька регулярних зустрічей начальників штабів на рік, але ця зустріч була позачерговою. Так, вони обговорювали ситуацію, що склалася навколо кордонів України, але не тільки її. Завданням було оцінити обстановку у ширшому контексті. Тому що якщо акцентувати увагу лише на одній темі (російського, – ред.) військового нарощування навколо України, можна упустити інші важливі деталі», – зазначив офіційний представник Альянсу.

 

За інформацією джерела видання, одним з головних завдань цієї зустрічі був обмін інформацією та досягнення загального розуміння ситуації, узгодження спільної позиції та спільних дій. Така координація важлива, оскільки в цьому контексті дії та національні заходи будь-якого союзника по НАТО можуть сприйматися як дії Альянсу в цілому.

 

При цьому офіційний представник НАТО наголосив, що вчорашня віртуальна зустріч військових керівників НАТО жодним чином не була пов’язана з підготовкою до переговорів між президентом США Джо Байденом та російським керівником Володимиром Путіним, які мають відбутися вже цього тижня.

 

Як відомо, Військовий комітет НАТО є головною військовою структурою НАТО, яка розробляє та надає на розгляд політичного керівництва Альянсу та країн-членів рекомендації щодо військових аспектів загальної політики стримування та оборони, посилення безпеки та стійкості кожної з країн-членів.

 

Нагадаємо, напередодні у Держдепі США заявили, що загроза для України від РФ є дуже серйозною.

 

Дві третини України. Нові розвіддані про вторгнення

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар