-8.1 C
Киев
18.02.2021
Всі новини Новини України

Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували угруповання хакерів, які діяли у всьому світі

17 лютого цього року СБУ ліквідувала хакерське угруповання, яке атакувало комп’ютери більш гіж 150 компаній країн Європи і США. Про це повідомила прес-служба СБУ.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували угруповання хакерів, які діяли у всьому світі

Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували діяльність транснаціонального злочинного хакерського угруповання. Багаторівнева масштабна спецоперація проводилась у межах міжнародного співробітництва із компетентними органами США та Франції. Про це йдеться на сайті СБУ.

Працівники зафіксували, що з вересня 2020 року цими хакерами було уражено понад 150 компаній країн Європи та США. Збитки від діяльності угруповання становлять понад 80 млн доларів США.

У ході кіберрозслідування співробітники спецслужби встановили, що на території України діяла група осіб, яка використовувала шкідливе програмне забезпечення «Egregor».

Відомо, що за його допомогою хакери:
• здійснювали шифрування комп’ютерних мереж іноземних компаній,
• викрадали персональні дані їх клієнтів і працівників,
• викрадали інформацію щодо фінансових показників і технологічних розробок,
• блокували роботу вебресурсів.

«У лютому 2021 року правоохоронці припинили діяльність зловмисників. Під час слідчих дій вилучено комп’ютерну техніку із вірусом «Egregor», інформацією про уражені комп’ютерні мережі та інші беззаперечні докази протиправної діяльності» — повідомляє СБУ.

Учасникам вказаного хакерського угруповання, у тому числі організатору, повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 189 (вимагання), ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України.

Триває досудове розслідування.

Залишити коментар