Кіпр відтепер не продає своє громадянство
12 C
Киев
18.05.2021
Новини світу

Кіпр відтепер не продає своє громадянство

Кіпр відтепер не продає своє громадянство

Фото: Getty Кіпр більше не продає своє громадянство

Кіпрська програма отримання громадянства пропонувала паспорт з правом на проживання і роботу в Євросоюзі за інвестицію двох мільйонів євро в нерухомість або місцеву компанію.

Кіпр з 1 листопада припиняє дію програми надання громадянства республіки в обмін на інвестиції — так звана процедура отримання «золотих» паспортів, пише РБК.

В уряді країни виступили за призупинення видачі паспортів Кіпру через велику кількість порушень і високу уразливість програми.

Підставою став скандал, який розгорівся після розслідування телеканалу Al Jazeera.

Журналісти представилися громадянином Китаю, який за легендою був засуджений китайським судом за відмивання грошей. Юристи, ріелтори і навіть спікер парламенту, з якими вони зв’язалися, підтвердили, що громадянство республіки при наявності грошей може отримати навіть засуджений.

На тлі скандалу голова кіпрського парламенту Дімітріс Сіллоріс подав у відставку.

До цього уряд неодноразово проводив перевірки дотримання програми видачі «золотих» паспортів. У вересні поліція розпочала розслідувати процедуру отримання громадянства 42 інвесторами, які увійшли в «групу високого ризику». Громадянства втратили сім інвесторів.

Кіпрська програма отримання громадянства пропонувала паспорт з правом на проживання і роботу в Євросоюзі за інвестицію двох мільйонів євро в нерухомість або місцеву компанію. Претендент повинен був також пожертвувати на користь уряду республіки 200 тисяч євро.

З 2013 по 2019 рік «золоті» паспорти отримали понад чотири тисячі осіб, більшість з Росії, Китаю, України, Лівану і Саудівської Аравії.

В кінці жовтня повідомлялося, що Єврокомісія розпочала розслідування проти Кіпру та Мальти через їхні програми «золотих» паспортів.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар