Китайським дослідникам забороняють спілкуватися із представниками ЗМІ
У КНР створено спеціальну комісію, яка вирішує, які дані про походження COVID-19 допустити до публікації, а які — ні, стверджують журналісти.
Влада Китаю припиняє спроби оприлюднити інформацію або дані досліджень про походження коронавірусу нового типу. Про це йдеться в матеріалі агентства Associated Press (AP), опублікованому в середу, 30 грудня.
Відзначається, що співробітники агентства прийшли до таких висновків після того, як поговорили з десятками вченими з КНР та інших країн і ознайомилися із внутрішніми даними і документами влади.
«Китайський уряд жорстко контролює всі дослідження, що стосуються походження коронавірусу, припиняє деякі з них і активно підтримує альтернативні теорії щодо того, що його джерело може бути за межами Китаю», — зазначено в статті.
Як приклад журналісти наводять інформацію про те, що Пекін намагається перешкодити вченим і співробітникам ЗМІ отримати доступ до печер, де гніздяться кажани, від яких вірус нібито міг передатися людині.
Також, стверджує АР, у дослідників, які працювали у згаданих печерах, вилучили отримані зразки, і експертам заборонили спілкуватися із представниками ЗМІ.
Крім того, в республіці створено спеціальну комісію, яка вирішує, які дані про походження COVID-19 допустити до публікації, а які — ні, йдеться в матеріалі.
«Влада КНР боїться оприлюднення інформації, яка може свідчити про її халатність у перешкоджанні поширенню інфекції», — зазначили автори матеріалу.
Нагадаємо, в Китаї журналістку Чжан Чжань засудили до чотирьох років в’язниці за висвітлення спалаху коронавірусу в Ухані. Дівчина майже рік вела пряму трансляцію з міста під час епідемії тоді ще «невідомої вірусної пневмонії».
Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись