7.6 C
Киев
31.12.2020
Новини світу

Китай засекречує дані про коронавірус — AP

Китай засекречує дані про коронавірус - AP

Китайським дослідникам забороняють спілкуватися із представниками ЗМІ

У КНР створено спеціальну комісію, яка вирішує, які дані про походження COVID-19 допустити до публікації, а які — ні, стверджують журналісти.

 

Влада Китаю припиняє спроби оприлюднити інформацію або дані досліджень про походження коронавірусу нового типу. Про це йдеться в матеріалі агентства Associated Press (AP), опублікованому в середу, 30 грудня.

 

Відзначається, що співробітники агентства прийшли до таких висновків після того, як поговорили з десятками вченими з КНР та інших країн і ознайомилися із внутрішніми даними і документами влади.

 

«Китайський уряд жорстко контролює всі дослідження, що стосуються походження коронавірусу, припиняє деякі з них і активно підтримує альтернативні теорії щодо того, що його джерело може бути за межами Китаю», — зазначено в статті.

 

Як приклад журналісти наводять інформацію про те, що Пекін намагається перешкодити вченим і співробітникам ЗМІ отримати доступ до печер, де гніздяться кажани, від яких вірус нібито міг передатися людині.

 

Також, стверджує АР, у дослідників, які працювали у згаданих печерах, вилучили отримані зразки, і експертам заборонили спілкуватися із представниками ЗМІ.

 

Крім того, в республіці створено спеціальну комісію, яка вирішує, які дані про походження COVID-19 допустити до публікації, а які — ні, йдеться в матеріалі.

 

«Влада КНР боїться оприлюднення інформації, яка може свідчити про її халатність у перешкоджанні поширенню інфекції», — зазначили автори матеріалу.

 

Нагадаємо, в Китаї журналістку Чжан Чжань засудили до чотирьох років в’язниці за висвітлення спалаху коронавірусу в Ухані. Дівчина майже рік вела пряму трансляцію з міста під час епідемії тоді ще «невідомої вірусної пневмонії».

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар