Кличко: Виконання урядом Меморандуму дозволить не підвищувати тарифи
27.5 C
Киев
15.08.2022
Новини України

Кличко: Виконання урядом Меморандуму дозволить не підвищувати тарифи

Кличко: Виконання урядом Меморандуму дозволить не підвищувати тарифи

Кличко назвав проблемні питання із теплопостачанням

Наразі є проблеми з виконанням меморандуму про непідвищення тарифів — із субвенціями та обсягами газу, заявив мер Києва.

 

Для проходження цьогорічного опалювального сезону уряд має виконати умови меморандуму про непідвищення тарифів, що передбачає субвенції регіонам для покриття різниці в тарифах на тепло. На цьому наголосив голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко, повідомляє прес-служба партії УДАР.

 

«Адже виконання урядом умов Меморандуму забезпечить тепло в будинках українців без збільшення вартості тарифів», — зазначив він.

 

За словами Кличка, проблемним питанням залишається обмеження Нафтогазом обсягів газу для підприємств теплопостачання, відсутність бюджетних компенсаторів для відшкодування обмежених органами місцевого самоврядування тарифів.

 

«Для вирішення проблеми НАК Нафтогаз України має внести зміни до договорів на постачання природного газу та скоригувати обсяги природного газу для населення і бюджетних установ, враховуючи фактичні обсяги спожитого газу у жовтні 2021 року», – зазначив Кличко.

 

Він також розповів, хто має першим отримати субвенцію на погашення заборгованості за різницю у тарифах.

 

«Сподіваємося, що уряд у грудні 2021 року розподілить між бюджетами місцевого самоврядування весь обсяг субвенції на погашення заборгованості за різницею в тарифах та дотації для територіальних громад, індекс платоспроможності яких менший за 0,9», — сказав Кличко.

 

Це, за його словами, сприятиме покращенню фінансового стану підприємств теплокомуненерго та дозволить їм погасити борги і пройти опалювальний сезон, не підвищуючи тарифи.

 

Нагадаємо, центральна влада та регіони підписали меморандум про непідвищення тарифів 30 вересня.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар