КМУ опублікував розпорядження про відновлення доступу до системи е-декларування
16.6 C
Киев
03.08.2021
Без рубрики

КМУ опублікував розпорядження про відновлення доступу до системи е-декларування

КМУ опублікував розпорядження про відновлення доступу до системи е-декларування


Фото: Vasyl Mokan / Facebook

Також НАЗК доручено провести спецперевірки

Кабінет міністрів України опублікував розпорядження № 1363-р від 29 жовтня «Деякі питання діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції», яке передбачає відновлення доступу до публічної частини системи електронного декларування. Відповідний документ розміщено на Урядовому порталі. 

«Національному агентству з питань запобігання корупції забезпечити відкритий цілодобовий доступ на своєму офіційному веб-сайті до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання», — зазначено в документі.

Окрім цього, уряд доручив НАЗК забезпечити проведення спеціальних перевірок відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Також державні органи, органи місцевого самоврядування повинні забезпечити:

  • безпосередній автоматизований доступ Національного агентства з питань запобігання корупції до інформаційно-телекомунікаційних і довідкових систем, реєстрів, банків даних, у тому числі тих, що містять інформацію з обмеженим доступом, держателем (адміністратором) яких вони є;
  • користування Національним агентством з питань запобігання корупції державними, у тому числі урядовими, засобами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;
  • надання інформації, у тому числі з обмеженим доступом, за письмовими запитами Національного агентства з питань запобігання корупції.

Нагадаємо, напередодні Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

На позачерговому засіданні уряду у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників. 

Источник

Залишити коментар