"Колективний Сорос" списує Зеленського. Що говорять західні ЗМІ про місцеві вибори в Україні
18.9 C
Киев
17.06.2021
Політика

«Колективний Сорос» списує Зеленського. Що говорять західні ЗМІ про місцеві вибори в Україні

"Колективний Сорос" списує Зеленського. Що говорять західні ЗМІ про місцеві вибори в Україні

Володимир Зеленський
Офіс президента України

Після місцевих виборів на Заході, схоже, «колективний Сорос» списує з рахунків Зеленського і його партію.

Підсумки голосування в іноЗМІ однозначні — Зе-команда розгромлена в пух і прах, що може відкрити шлях для нових лідерів і дострокових виборів, на яких можуть зійтися проросійські та проєвропейські партії. Про це повідомляє «Страна». 

В поразці Зе, на думку західних ЗМІ, винен він сам, оскільки так і не зупинив війну, не переміг корупцію і не поліпшив життя українців, які загрузли в злиднях.

Півтора року Зе — без результатів

«Зеленський зазнав поразки на місцевих виборах», — з таким заголовком вийшло Французьке агентство France-Presse (AFP).

Натомість його проросійські та проєвропейські суперники лідирують у більшості великих міст країни.

«У дев’яти великих містах і регіональних центрах по всій країні, де проводилися екзит-поли, жоден кандидат від партії в президенти не був обраний мером — навіть у рідному місті Зеленського», — пише агентство.

На Заході зазначають, що місцеві вибори стали тестом для Зеленського, популярність якого, як пише AFP, знизилася за півтора року з того часу, як він несподівано прийшов до влади.

Західним читачам нагадують, про те, що Зеленський — колишній комік без політичного досвіду, здобув переконливу перемогу на президентських виборах 2019 року, «пообіцявши викорінити корупцію і покласти край війні з підтримуваними Росією сепаратистами на сході».

Але за відсутності відчутних результатів популярність Зеленського і його партії падала.

З посиланням на аналітика Миколу Давидюка AFP пише, що місцеві вибори стали дуже важким ударом для Зеленського. І що це може означати зміну уряду і навіть дострокові парламентські вибори.

Euronews також називає причиною провалу Зе «повсюдну корупцію і погіршення рівня життя, які призвели до падіння підтримки партії президента до 17% в порівнянні з 43% на торішніх парламентських виборах».

«Що у нас тепер? Війна, розруха, бідність»

Західні ЗМІ відзначають зростаючу популярність ОПЗЖ, яка випередила партію Порошенка.

«На другому місці знаходиться проросійська партія «Опозиційна платформа — За життя» з 14 відсотками, за якою слідує прозахідноєвропейська «Солідарність», яку очолює колишній президент Петро Порошенко з 13 відсотками», — пише AFP.

Примітно, що агентство цитує лише одну виборницю з Печерського району Києва, яка голосувала за ОПЗЖ.

«Я хочу повернутися в той час до 2014 року, коли до влади прийшли ці реформатори, які тягнуть нас в Європу», — зізналася пенсіонерка Інна, яка сказала, що голосувала за проросійську партію.

«Що у нас з тої пори? Війна, розруха, бідність», — сказала вона, попросивши не називати прізвище.

Про те, що місцеві вибори в Україні стали тестом для її лідера і його молодої партії, пише й американське агентство Associated Press (AP), яке передрукував Washington Post.

«42-річний Зеленський неухильно втрачає свою популярність, оскільки рівень життя продовжує падати, корупція цвіте буйним цвітом, а міжнародні зусилля з врегулювання сепаратистського конфлікту на сході України не принесли відчутного прогресу», — резюмує AP.

У той час як рейтинги схвалення президента падають, інші політичні групи перегрупувалися і працювали, щоб кинути виклик його партії «Слуга народу».

«Без канабісу не розберешся»

«Час працює проти уряду, тому що дива, обіцяного Зеленським, так і не сталося, і українці відчули, що вони не можуть жити, як в серіалі, і повинні ще більше затягувати пояси», — цитує агентство 58-річного менеджера з продажу Тетяну Фурс.

«Більшості українців може знадобитися канабіс, щоб забути про головну проблему — загальної бідності», — вторить 48-річний Ігор Дріхайло, Київський інженер, який голосував за Зеленського минулого року, але розчарувався його роботою на посаді президента.

AP пише, що на авансцену в західній частині країни виходять партії колишнього президента Порошенка і колишнього прем’єр-міністра Тимошенко, а проросійська партія «Опозиційна платформа — За життя» має всі шанси зайняти помітне становище на переважно російськомовному сході та півдні України.

«Місцеві вибори підготують ґрунт для нападу на Зеленського з усіх боків», — цитує AP політолога Володимира Фесенка.

Зеленський також стикається з тиском, що зростає, з боку «одного разу союзника», як його називає AP, мільярдера Ігоря Коломойського.

Як припустив політолог Вадим Карасьов в інтерв’ю AP, у відповідь на те, що Зеленський не скасував націоналізацію його ПриватБанку, «Коломойський почав методично руйнувати більшість Зеленського в парламенті, виставивши кілька нових партій».

Карасьов зауважив, що недавні зусилля з децентралізації, які дали широкі повноваження місцевим мерам і радам, зроблять результати недільних місцевих виборів особливо значущими.

«Результати місцевих виборів можуть стати холодним душем для Зеленського, якому доведеться протистояти як партіям, контрольованим олігархами, так і регіональним елітам, що посилюються», — сказав він AP.

«Відкриті двері для нової сили»

Розгромну статтю про Зе в Atlantic Counсil («Атлантична Рада») написав західний експерт Андерс Аслунд, якого нещодавно пішли з наглядової ради «Укрзалізниці», де він отримував більше півмільйона гривень щомісяця, хоча був далекий від справ залізниці.

Аслунд, крім того, що є рупором соросят з грантівської тусовки (організацій, які отримують фінансування з США і Євросоюзу), відомий близькістю до ще одного спонсора прозахідних активістів — мільярдера Віктора Пінчука. Він — постійний автор одного з найбільших американських аналітичних центрів «Атлантична Рада».

«Місцеві вибори в Україні: казка Зеленського закінчена», — категоричний Аслунд у заголовку своєї колонки в Atlantic Council.

Аслунд робить кілька висновків.

«По-перше, це було голосування за місцевих силачів. Чинні мери виглядають переможцями практично скрізь, незалежно від того, вважаються вони корумпованими чи ні. По-друге, явка була дуже низькою, за оцінками, всього 37 відсотків. Це майже на 10 % менше, ніж 46,5 %, які проголосували в останньому турі місцевих виборів в Україні у 2015 році, і означає, що електорат демобілізований. По-третє, всі національні партії отримали вотум недовіри з боку українського електорату», — пише Аслунд.

Опозиційну партію «За життя» він охрестив «прокремлівською».

При цьому він визнає, що ОПЗЖ «працювала порівняно добре», а партія «Слуга народу» президента Зеленського — «особливо погано».

«Четвертий ключовий висновок місцевих виборів в Україні полягає в тому, що українська демократія залишається живою. На даному етапі, схоже, тільки мери Харкова і Вінниці набрали абсолютну більшість у першому турі і уникнуть очних виборів. У всіх інших великих містах через три тижні відбудеться другий тур голосування між двома провідними кандидатами», — пише західний експерт, звільнений з «Укрзалізниці».

Аслунд не виключає, що в парламенті слуги «дезертують», і фракція, а разом з нею монобільшість, може розвалитися.

Частина вже приєдналася до олігарха Коломойського, який також контролює партію «За майбутнє» з 24 депутатами. Інші, менш впливові, ніж Коломойський політики, також «роблять депутатам «Слуги народу» все більш привабливі пропозиції».

«Результати місцевих виборів, схоже, підтвердили, що в України більше немає основи для чинної парламентської більшості», — вважає він.

Аслунд пише про те, що в падінні Зеленського винна його нібито «зрада». Слуги ще в березні, мовляв, голосували з «правильними» силами — «найбільш авторитетними реформістськими та прозахідними партіями України, Європейською Солідарністю і Голосом». А зовсім недавно партія Зеленського проголосувала «проти реформ разом з опозиційною партією «Платформа За життя».

Західний експерт повторив дискурс «порохоботів», який звинувачує Зеленського в таємній «дружбі з Кремлем», хоча Зеленський якраз багато в чому продовжував політику Порошенка — війна не закінчена, націоналісти відчувають себе привільно, ніхто з колишніх не посаджений, і навіть Томос він підтримав під час зустрічі з Патріархом Варфоломієм в Стамбулі.

Політичне майбутнє нинішній команді Аслунд малює невеселе — пророкує «повалення нинішнього уряду і розпуск парламенту, що може бути зроблено за допомогою низки альтернативних процедур».

Низька явка, на його думку, свідчить про кризу довіри всьому нинішньому політичному класу. І передрікає нових лідерів (як читається між рядків, мабуть, «просоросовських»).

«І знову двері широко відкриті для появи нової політичної сили, яка готова боротися з корупцією і дати українцям справедливість, якої вони так жадають», — пише він.

Источник

Залишити коментар