Консерватори перемогли на виборах до Сейму Литви
17.4 C
Киев
24.07.2021
Без рубрики

Консерватори перемогли на виборах до Сейму Литви

Консерватори перемогли на виборах до Сейму Литви

Фото: АР Жителі Вільнюса голосують у другому турі виборів до Сейму

Очікується, що в Литві сформують правоцентристську коаліцію, яку очолить лідерка партії «Союз Вітчизни — Християнські демократи Литви» Інгріда Шимоніте.

Права консервативна партія «Союз Вітчизни — Християнські демократи Литви» здобула перемогу на виборах до парламенту країни — Сейму. Як свідчать попередні результати голосування, опубліковані в ніч на понеділок, 26 жовтня, ця партія за підсумками двох турів виборів отримає 50 із 141 місця в однопалатному парламенті країни.

Представники партії вже почали переговори про створення правлячої правоцентристської коаліції із Ліберальним рухом і Партією свободи, які отримали за підсумками виборів 13 і 11 мандатів відповідно, повідомляє агентство BNS. Представники трьох партій після зустрічі в Сеймі ухвалили спільну декларацію про те, що вони готові сформувати уряд на чолі з лідеркою партії «Союз Вітчизни — Християнські демократи Литви» Інгрідою Шимоніте.

Партія прем’єра Литви стала другою на виборах до Сейму

Партія чинного прем’єр-міністра Литви Саулюса Скверняліса «Союз селян і зелених Литви» посіла друге місце і отримала за підсумками двох турів 32 місця в Сеймі.

Явка в другому турі виборів до Сейму становила 37,9 відсотків. Вибори проводилися на тлі пандемії COVID-19, тому виборців просили приходити на виборчі дільниці в масках і дотримуватися дистанції.

Наразі епідеміологічні показники в Литві кращі за середньоєвропейські, але останнім часом почала зростати кількість нових заражень. За минулу добу в країні виявили 603 нові випадки зараження коронавірусом, що для Литви є рекордним показником.

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар