За рік СБУ знешкодила 81 організоване злочинне угруповання та викрила 536 корупційних злочинів - Европа Онлайн
1.6 C
Киев
07.03.2021
Всі новини Новини України

Корупція, наркобізнес та організовані угрупування: СБУ підвела підсумки розкритих справ за рік

СБУ за рік знешкодила 81 угруповань, які займалися оргзлочинністю. Наркобізнес, рейдерство і корупційні схеми з органами влади – найчастіші напрями «діяльності» злочинців.

Про це повідомляє прес-центр СБУ

Значну увагу протягом року СБУ приділяла протидії загрозам державній безпеці, що пов’язані з корупцією. Службою безпеки викрито 536 корупційних злочинів: вимагання та отримання хабарів, привласнення чи розтрата майна, зловживання впливом, владою чи службовим становищем та інші.

Корупція, наркобізнес та організовані угрупування: СБУ підвела підсумки розкритих справ за рік

За цей період було засуджено 379 осіб, а 41 представнику криміналітету заборонено в’їзд в Україну.

Найчастіше діяльність викритих у 2020 році угруповань була пов’язана з наркобізнесом (30 ОПГ) і корисливо-насильницькими злочинами (18 ОПГ) Наприклад, у цьому «відзначилася» поліція на Дніпропетровщині – одному з відділків так «нарощували показники розкриття злочинів», що катували і шантажували підозрюваних, щоб тільки ті призналися.

Деякі ОЗУ займалися фінансовими чи корупційними оборудками за участі чиновників різних рівнів. Тож серед хабарників і «схемщиків», яких викрила СБУ, було чимало високопосадовців. Так, «данину» збирав голова Кіровоградської облдержадміністрації. Він хотів отримувати 15% відкатів від сум, які по області збирали різні контролюючі органи.

А наприклад, голова Чернігівської РДА вимагав 10 тис. доларів хабаря за зміну цільового призначення землі. Чимало випадків хабарництва СБУ виявила ще в таких контролюючих органах, як Держбудінспекція, Держгеокадастр.

У Службі наголошують, що оргзлочинність і корупція є загрозами нацбезпеці.

Залишити коментар