Корупційний реванш: В державі не працює закон про боротьбу з корупцією, бо немає політичної волі у влади, – Наливайченко
17.6 C
Киев
18.05.2021
Політика

Корупційний реванш: В державі не працює закон про боротьбу з корупцією, бо немає політичної волі у влади, – Наливайченко

Корупційний реванш: В державі не працює закон про боротьбу з корупцією, бо немає політичної волі у влади, – Наливайченко

Валентин Наливайченко
Скріншот відео

Як не карали за корупцію у владі, так і не карають, як не саджали топ-чиновників і корупціонерів, так і не саджають

В Україні закон про боротьбу з  корупцією не працює тільки з однієї причини – немає політичної волі у владі, починаючи від президента, справді карати за корупцію.

Про це в ефірі ток-шоу «19» на телеканалі ZIK  заявив народний депутат України Валентин Наливайченко.

Народний депутат зауважив, що зараз в Україні можна спостерігати «корупційний реванш»: чимало корупціонерів є в уряді, при владі на місцях, а з народних депутатів, яких раніше звинувачували у корупції, сьогодні знімають електронні браслети.  

Наливайченко наголосив, що саме президент Володимир Зеленський разом зі своєю командою мав би відстоювати антикорупційну систему України, однак цього немає.

«І тут найголовніше те, що як не карали за корупцію у владі, так і не карають, як не саджали топ-чиновників і корупціонерів, так і не саджають. Конкретний приклад: губернатор, який на Кіровоградщині був затриманий за корупцію, він за ґратами? На волі! Тобто не працює в державі закон про боротьбу з  корупцією. І тільки з однієї причини – немає політичної волі у владі, починаючи від президента, справді карати за корупцію», – заявив політик.

Окрім цього Валентин Наливайченко розповів, що як народний депутат він направляв вже не одне повідомлення про корупція конкретних топ-посадовців, але реакції від правоохоронців немає.  

На думку народного депутата, президент мав би об’єднати парламент у питанні боротьбі з корупцією і фракція «Батьківщина», до складу якої він входить, точно підтримала б посилення покарання за корупцію, реальні посадки та підсилення Вищого антикорупційного суду.

«Але де ці законопроєкти? Де? Покажіть! Вся влада у вас! Чого ще не вистачає, щоб одного топ-посадовця покарати і кинути за грати? А щоб офшор повернути, то ми взагалі готові аплодувати», – прокоментував Наливайченко.

Нагадаємо, минулого тижня Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України вирішив зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Додамо, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підготував законопроєкт, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, які раніше скасував Конституційний суд.

Источник

Залишити коментар