Косово планує подати заявку на вступ до ЄС
-2.1 C
Киев
21.01.2022
Новини світу

Косово планує подати заявку на вступ до ЄС

Косово планує подати заявку на вступ до ЄС

Фото: dw.com Альбін Курті (ліворуч) та Жозеп Боррель

Про намір подати заявку на вступ до ЄС делегація із Косова заявила за підсумками засідання у Брюсселі.

 

Косово заявило про намір подати заявку на вступ до Євросоюзу. Про це йдеться у заяві, випущеній за підсумками засідання Ради стабілізації та асоціації між ЄС та Косово, у вівторок, 7 грудня.

 

Засідання пройшло у Брюсселі під головуванням прем’єр-міністра Косова Альбіна Курті. З боку Євросоюзу делегацію очолив Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель. Учасники зустрічі наголосили на важливості діалогу між Приштиною та Белградом, метою якого є нормалізація відносин між двома країнами. «Це вкрай важливо для того, щоб Косово і Сербія просувалися кожна своїм європейським шляхом», — наголошується в заяві.

2008 року Республіка Косово в односторонньому порядку проголосила незалежність від Сербії. Її визнали багато європейських держав, включаючи Німеччину, а також США. Белград вважає Косово своєю автономною провінцією і незалежність Приштини не визнає. Позицію Сербії поділяють Росія, більшість країн пострадянського простору, а також п’ять країн ЄС, Китай та Індія.

 

Сербія також прагне вступу до ЄС та у зв’язку з цим зобов’язалася нормалізувати відносини з Косовим. З 2013 року Белград і Приштина намагаються врегулювати відносини за посередництвом ЄС. Вступ Косова до ООН блокує Росія.

 

Нагадаємо, наприкінці вересня Сербія та Косово домовилися про деескалацію після чергового загострення, під час якого Сербія заявляла про готовність застосувати армію, щоб захистити своїх громадян у Косові.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар