Кравчук назвав можливий формат виборів в ОРДЛО
-2.5 C
Киев
18.01.2022
Новини України

Кравчук назвав можливий формат виборів в ОРДЛО

Кравчук назвав можливий формат виборів в ОРДЛО

Фото: Украинская правда Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук

Після виборів на Донбасі буде розроблено закон про специфічні умови місцевого управління в регіоні.

 

Місцеві вибори на Донбасі можливо провести за мажоритарною системою, але тільки після відновлення контролю України над територією ОРДЛО і над українсько-російським ділянкою кордону. Про це заявив глава української делегації у Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Леонід Кравчук в інтерв’ю агентству ТАСС.

 

За його словами, український парламент готовий розробити відповідний закон.

 

«Верховна Рада підготує такий спеціальний закон про вибори. Я не виключаю, що закон про вибори може передбачати не обов’язково пропорційну систему партій. Можливо, це буде мажоритарна система. Але це поки що мої міркування з цього приводу», — уточнив політик.

 

При цьому Кравчук назвав умови для проведення місцевих виборів на сході України.

 

«Спочатку ми пропонуємо синхронну демілітаризацію цієї території, виведення всіх незаконних збройних формувань, зброї. Потім Україна бере під свій особистий контроль кордон і територію, не здійснюючи якихось сьогодні кроків, які можуть бути зроблені через півроку-рік», — зазначив він.

 

Також глава делегації повідомив, що після виборів на Донбасі буде розроблено закон про специфічні умови місцевого управління в регіоні.

 

«Далі формується, за результатами виборів, місцева влада. І ця влада починає діяти разом з Україною, а держава бере на себе відповідальність за створення умов для нормального, але специфічного життя людей на цій території з урахуванням того, як вони бачать це життя, як вони хотіли», — пояснив він.

 

Раніше Кравчук також розповів про амністію учасникам війни та про необхідність переглянути Мінські угоди. Так, політик заявив, що за шість років на Донбасі багато що змінилося, і ті домовленості, які були прийняті в 2015 році, застаріли.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар