Кравчук прокоментував пропозицію представників РФ і ОРДЛО про "дорожню карту"
3.2 C
Киев
09.05.2021
Політика

Кравчук прокоментував пропозицію представників РФ і ОРДЛО про «дорожню карту»

Кравчук прокоментував пропозицію представників РФ і ОРДЛО про "дорожню карту"

На засіданні ТКГ Леонід Кравчук пообіцяв, що вже через тиждень українська делегація надішле свій власний аналогічний проєкт дорожньої карти

Фото з відкритих джерел

Глава української делегації проти прийняття документа, який «не можна виконати»

Глава делегації України в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що план дій з метою розблокування переговорів ТКГ і подальших кроків щодо виконання Мінських домовленостей має бути реалістичним документом, який сприятиме встановленню миру на Донбасі. Про це він повідомив і інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За словами Кравчука, після завершення історії навколо Постанови Верховної Ради про місцеві вибори, яка блокувала роботу ТКГ, було внесено пропозицію про «дорожню карту».

«Я офіційно на останньому засіданні 28 жовтня сказав: Ми не заперечуємо розглянути пропозиції, які будуть внесені. Але оскільки внесла тільки одна сторона, то Україна також підготує свій план дій, і через тиждень внесе його пані Грау (спецпредставнику голови ОБСЄ Хайді Грау — ред.) для розгляду», — зазначив Кравчук. 

Також глава української делегації вказав, що що в запропонованій російською стороною і представниками ОРДЛО «дорожній карті» є прямі доручення Верховній Раді і президенту України.

«Ну немає такої можливості ніде в світі, щоб будь-яка міжнародна організація давала прямі доручення владі певної країни», — заявив Леонід Кравчук.

За його словами, в «дорожній карті», яка була представлена, немає і найголовнішого – щоб її реалізувати, потрібно припинити війну.

«Перше, що ми зробимо, ми скажемо: припиняємо війну, передача контролю над кордоном, всі виходять, незаконні збройні формування, найманці, інші залишають територію України, і ми війну припиняємо. Далі, другий крок: ми проводимо вибори тоді на цих територіях, і на виборах за українським законодавством обирають легітимну владу. Це дві умови, без яких нічого далі не можна зробити», — зазначив Кравчук. 

Після виконання цих кроків потрібно буде перейти до відновлення економіки і нормального життя в ОРДЛО. 

«Наш документ буде побудований таким чином. Ми не хочемо приймати документ, який не можна буде виконати», — підсумував Леонід Кравчук. 

Нагадаємо, нещодавно Кравчук заявив, що для того, щоб досягти миру на сході України, влада повинна прийняти пакет законів про реінтеграцію регіону. За його словами, питання реінтеграції Донбасу є комплексним і має містити як мінімум чотири етапи.  

Источник

Залишити коментар