Кремль відреагував на заборону польотів до Білорусі
26.3 C
Киев
17.06.2021
Новини світу

Кремль відреагував на заборону польотів до Білорусі

Кремль відреагував на заборону польотів до Білорусі

Фото: belta.by Заборона на польоти завдасть Білорусі також економічних збитків

Спочатку потрібно об’єктивно розібратися з тим, що сталося, а потім вже обговорювати і приймати рішення, вважає Пєсков.

Необхідно розібратися з інцидентом із літаком Ryanair в Білорусі, а потім приймати рішення про покарання. Так прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков прокоментував рішення країн ЄС обмежити авіасполучення з Білоруссю, повідомляє РИА Новости у вівторок, 25 травня.

Напередодні саміт Євросоюзу ухвалив рішення заборонити білоруським авіакомпаніям польоти в ЄС. Своїм авіакомпаніям лідери Співдружності також рекомендували відмовитися від польотів до Мінська.

«Тут тільки можна висловити жаль… Потрібно розуміти, що в підсумку за ці рекомендації платити будуть пасажири літаків, які зайві півгодини або годину будуть перебувати в повітрі. Це ж все коштує грошей, це рахункова позиція», — сказав Пєсков.

«Напевно, спочатку потрібно об’єктивно розібратися з тим, що сталося, а потім вже, напевно, обговорювати, виходячи з конкретики і конкретних даних. Але наші європейські колеги все-таки пішли іншим шляхом: вони воліли на вчорашньому саміті, напевно без якогось розгляду, швидко прийняти рішення і виступили з рекомендаціями, наполегливими рекомендаціями, для своїх авіакомпаній. Ці рекомендації із сьогоднішнього дня реалізуються», — додав Пєсков.

Звинувачення голови МЗС Великобританії Домініка Рааба в причетності Росії до інциденту прес-секретар президента РФ назвав неадекватними.

«На жаль, подібні, ну напевно, з політичної точки зору неадекватні звинувачення мають місце. Ми терпляче спостерігаємо. Ми не погоджуємося з цим. Але розуміємо, що це той випадок, коли, напевно, навіть немає сенсу намагатися щось пояснити. Дійсно тут фобії і одержимість, напевно, вже починають брати своє і починають не давати можливості авторам цих заяв тверезо оцінювати ситуацію», — сказав він.

Також Пєсков прокоментував затримання в Білорусі росіянки Софії Сапеги — дівчини затриманого засновника білоруського опозиційного телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича.

«Ми, звичайно ж, виходимо з безумовної необхідності дотримання всіх прав російської громадянки, забезпечення консульського доступу до російської громадянки», — сказав Пєсков.

«Щодо цього існує досить оперативно працюючий механізм взаємодії. По-перше, існують віденські конвенції, і крім того, звичайно, наші союзні держави. Це дозволяє дуже швидко вирішувати подібні інциденти», — додав він.

Крім того, Пєсков не вважає, що життя росіян наражали на небезпеку при посадці в Мінську літака Ryanair.

«Якщо ми правильно розуміємо, було повідомлення про існування певної загрози на борту. І відповідно до міжнародних правил необхідні алерти були зроблені. Тобто в цілому могла б бути загроза для життя не тільки російських громадян, але всіх людей, які перебували на борту. І для того, щоб цю загрозу мінімізувати, були, як стверджується, вжиті певні дії з боку диспетчерів», — сказав він.

Сьогодні рішення про припинення авіасполучення з Білоруссю прийняла Україна. Воно набуде чинності в ніч на 26 травня.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар