КСУ ставить під сумнів зобов'язання України - ЄС
18.9 C
Киев
17.06.2021
Новини України

КСУ ставить під сумнів зобов’язання України — ЄС

КСУ ставить під сумнів зобов'язання України - ЄС

Фото: aa.com.tr Представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Пітер Стано

Виконання низки зобов’язань України перед міжнародними партнерами виявилися під загрозою через рішення Конституційного суду щодо декларацій чиновників.

 

Останнє рішення Конституційного суду України у сфері антикорупційного законодавства ставить під сумнів ряд міжнародних зобов’язань України. Про це в четвер, 29 жовтня, заявив офіційний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Пітер Стано у коментарі Інтерфакс-Україна.

 

Він також закликав українську владу вжити заходів для якнайшвидшого відновлення необхідних умов для ефективного функціонування антикорупційної системи.

 

«Ми з великою стурбованістю відзначаємо вплив останнього рішення Конституційного Суду України на елементи антикорупційного законодавства, що має далекосяжні наслідки для всієї антикорупційної інфраструктури в Україні. Рішення ставить під сумнів ряд міжнародних зобов’язань, які Україна взяла на себе щодо своїх міжнародних партнерів, включаючи ЄС» , — прокоментував Стано відповідне рішення КСУ.

 

Він також зазначив, що в ЄС закликають українську владу «вжити заходів для якнайшвидшого відновлення необхідних умов для ефективного функціонування антикорупційної системи в Україні відповідно до Конституції України».

 

«Ми готові допомогти в пошуку шляхів відновлення необхідної правової визначеності з метою забезпечення ефективної системи запобігання корупції в Україні», — запевнив представник ЄС.

 

За його словами, ЄС і держави-члени ЄС вважають інститути із боротьби з корупцією, створені на прохання українського народу, наріжним каменем трансформації України, тіснішої політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС.

 

Він підкреслив, що масивна і безпрецедентна допомога Європейського Союзу і держав-членів, в тому числі фінансова, пов’язана з антикорупційною архітектурою, що працює незалежно, ефективно і без політичного чи іншого тиску.

 

Нагадаємо, сьогодні ввечері відбулися екстрені наради РНБО і Кабміну через прийняте Конституційним судом рішення щодо декларацій чиновників. Президент Зеленський, а також секретар РНБО заявили про те, що за рішенням КСУ стоять зовнішні сили, які мають намір підірвати основи української державності.

 

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зобов’язав НАЗК відновити доступ до реєстру е-декларацій, який напередодні був закритий через рішення КСУ.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар