7.6 C
Киев
31.12.2020
Новини України

КСУ визнав указ Зеленського перевищенням повноважень

КСУ визнав указ Зеленського перевищенням повноважень

Фото: facebook.com/ConstitutionalCourtofUkraine Судді КСУ не стали усувати Тупицького з посади

Указом про відсторонення Тупицького президент перевищив свої конституційні повноваження, втрутившись у роботу КСУ, вирішили в Суді.

 

Конституційний суд у середу, 30 грудня, провів засідання, на якому розглянув указ президента Володимира Зеленського про відсторонення від посади голови Суду Олександра Тупицького, повідомляє прес-служба КСУ.

 

 

Судді прийшли до висновку, що Тупицький має продовжувати виконувати свої службові обов’язки, а президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень і порушив приписи ст.1, 6, 8, 19, 106, 147, 149, 153 Конституції України.

 

«Отже, з конституційно-правової точки зору, указ президента України Про відсторонення від посади судді Конституційного суду України від 29 грудня 2020 року №607 / 2020 є юридично нікчемним і не може підлягати виконанню, оскільки він виданий президентом України з перевищенням його конституційних повноважень, суперечить конституційним принципам організації державної влади в Україні, конституційним принципам діяльності Конституційного суду України, посягає на конституційно-правовий статус судді Конституційного суду України», — йдеться в заяві.

 

Відзначається, що цей указ фактично є протиправним втручанням у діяльність судді Конституційного суду, перешкодою виконанню ним своїх службових обов’язків, що тягне за собою юридичну відповідальність.

 

«Виходячи з цього, суддя Конституційного суду України О. Тупицький зобов’язаний продовжувати виконувати свої службові обов’язки відповідно до Конституції України і Закону України Про Конституційний суд України, а президент України — негайно скасувати свій указ за №607/2020 від 29 грудня 2020 року», — йдеться в заяві.

 

Нагадаємо, Офіс генпрокурора звернувся до президента із клопотанням відсторонити голову КСУ Тупицького на два місяці. Президент це прохання схвалив.

 

Тупицького підозрюють у підкупі свідка і введенні в оману суду шляхом завідомо неправдивого показання свідка.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар