КСУ заборонив доступ до декларацій чиновників
18 C
Киев
24.07.2021
Без рубрики

КСУ заборонив доступ до декларацій чиновників

КСУ заборонив доступ до декларацій чиновників

Фото: Петр Порошенко/Facebook НАЗК о 19:00 закрило публічний доступ до Єдиного держреєстру декларацій за рішенням суду

КС визнав невідповідними Конституції другий і третій абзаци в ст.47 закону Про запобігання корупції.

 

Конституційний Суд визнав незаконним відкритий доступ до декларацій про доходи та майно чиновників у Єдиному державному реєстрі. Про це в середу, 28 жовтня, повідомило інформагентство РБК-Україна з посиланням на рішення Суду.

 

КС визнав невідповідними Конституції другий і третій абзаци в ст.47 закону Про запобігання корупції.

 

У другому абзаці ст.47 говориться, що Національне агентство з питань запобігання корупції забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного реєстру декларацій держслужбовців.

 

Згідно з третім абзацом, доступ до е-декларацій чиновників на офіційному веб-сайті НАЗК надається шляхом можливості перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також у вигляді добірки даних у форматі, що дозволяє його автоматизовану обробку електронними засобами для повторного використання.

 

«Аналіз повноважень і прав НАЗК дає підстави стверджувати про наділення його безпосереднім впливом на судову гілку влади, зокрема на суддів системи судоустрою і суддів Конституційного Суду України», — йдеться в рішенні КС.

 

Відзначимо, що НАЗК о 19:00 закрило публічний доступ до Єдиного держреєстру декларацій на виконання рішення КС №13-р / 2020 від 27 жовтня.

 

Нагадаємо, судді КС на закритому засіданні визнали неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Сьогодні був оприлюднений повний текст відповідного рішення.

 

В Офісі президента заявили, що Володимир Зеленський скористається своїм правом на законодавчу ініціативу, щоб відновити відповідальність за порушення в електронному декларуванні доходів чиновників.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар