Кушнір: ОРДЛО не довіряють представникам Зеленського в ТКГ, а ось Медведчука вважають людиною, яка тримає своє слово
2.5 C
Киев
02.03.2021
Політика

Кушнір: ОРДЛО не довіряють представникам Зеленського в ТКГ, а ось Медведчука вважають людиною, яка тримає своє слово

Кушнір: ОРДЛО не довіряють представникам Зеленського в ТКГ, а ось Медведчука вважають людиною, яка тримає своє слово


Фото з відкритих джерел

Заява керівництва ОРДЛО про готовність передати групу утримуваних осіб — це не обмін полоненими, а одностороннє звільнення. Так політичний експерт Світлана Кушнір прокоментувала в Facebook спільну заяву представників ДНР і ЛНР щодо рішення за посередництва Віктора Медведчука в односторонньому порядку передати українській стороні деяких утримуваних осіб.

«Одностороння передача. Дивіться, невизнані ДНР / ЛНР заявили, що готові передати групу утримуваних осіб Віктору Медведчуку – головному українському переговірнику і голові політради ОПЗЖ. Але це не обмін. Обмін-це коли Київ і невизнані ДНР / ЛНР проводять обмін полоненими, як того вимагають Мінські угоди. А зараз мова йде про одностороннє звільнення і передачу утримуваних осіб конкретному українському політику – Медведчуку», – написала експерт.

Кушнір підкреслила, що заява ДНР і ЛНР – це сигнал Києву, що вони не бажають вести переговори з представниками, яких призначив Зеленський, але готові домовлятися з Медведчуком.

«Сигнал. ДНР/ЛНР демонструють: а) вони готові до діалогу з Києвом – але не з людьми, які представляють Зеленського; б) вони готові мати справу тільки з Медведчуком», – зазначила експерт.

«Як ми пам’ятаємо, Зеленський і компанія подавали обмін полоненими» 35 на 35 » наприкінці 2019-го як виконання своїх зобов’язань, які вони взяли на себе під час зустрічі в Парижі 9-10 грудня 2019 року. Як бачимо, невизнані вважають навпаки-що Київ свої обіцянки не виконує», — додала експерт.

Кушнір дійшла висновку, що ДНР і ЛНР не довіряють українській владі, але Медведчука вважають людиною, яка тримає своє слово.

«Довіра. Переговори мають шанси на успіх, якщо є довіра між сторонами. Раз ДНР / ЛНР вважають, що українська влада не виконує свої обіцянки – вони більше не бажають ні про що розмовляти з її представниками в ТКГ. А Медведчука, як бачимо, навпаки, вважають людиною, яка тримає своє слово, тому демонструють, що готові з ним співпрацювати. Тут доречно згадати, що він просуває мирний план, який базується на виконанні Мінських угод. І ДНР / ЛНР ще два роки тому заявили, що готові цей план виконувати. Так що все логічно», — аргументувала експерт.

На завершення Кушнір задалася питанням: Навіщо в Тристоронній контактній групі потрібні Леонід Кравчук та інші представники, якщо вони нічого не домоглися за цей час, а невизнані ДНР/ЛНР прямо заявляють, що не бажають мати з ними справу.

«P. S. Якщо Та сторона не бажає розмовляти з Кравчуком та іншими учасниками Тристоронньої контактної групи в Мінську, то виникає питання, навіщо вони взагалі потрібні?! Ось звідки така нервозність Кравчука, Арестовича і компанії – просто людям, які за весь час нічого не добилися, показали, що готові вести переговори і без них», – уклала політичний експерт Світлана Кушнір.

Источник

Залишити коментар