Кутуєв про підсумки виборів: ОПЗЖ Медведчука викинула "слуг" з місцевих рад на Південному Сході
-0.4 C
Киев
22.01.2022
Політика

Кутуєв про підсумки виборів: ОПЗЖ Медведчука викинула «слуг» з місцевих рад на Південному Сході

Кутуєв про підсумки виборів: ОПЗЖ Медведчука викинула "слуг" з місцевих рад на Південному Сході

Голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат Віктор Медведчук
Фото з відкритих джерел

Розгром правлячої партії «Слуга народу» на місцевих виборах можна порівняти з таким історичним явищем як Празька дефенестрація. Про це в колонці на сайті «Кореспондент» пише соціолог, доктор соціологічних наук Павло Кутуєв.

«У чеській політичній історії тричі відбувалося явище під назвою Празька дефенестрація. Двічі в XVI столітті і ще раз в 1618 році празькі городяни і їх представники в міській раді викидали з вікон ратуші представників імператора Священної Римської імперії німецької нації (чеські землі були частиною цього державного утворення, ліквідованого Наполеоном в 1806 році), які зазіхали як би ми зараз сказали  на їх цивільні права»,  наводить приклад автор.

«Щось подібне сталося і на місцевих виборах 25 жовтня в Україні. Виборці фактично дали розрахунок своїм недбайливим слуг в особі правлячої партії «Слуга народу», – уточнив соціолог.

За словами Кутуєва, головний політичний результат місцевих виборів — це електоральне знищення «слуг» і перемога ОПЗЖ Віктора Медведчука.

«Перше і головне — це фактичне електоральне знищення «слуг» (або, кажучи мовою політичної традиції громадян Праги – викидання недбайливих «слуг» з вікон місцевих рад) на політичному полі Південного Сходу України. І безумовним переможцем тут є партія Віктора Медведчука ОПЗЖ. Саме фракції ОПЗЖ в численних місцевих радах або отримають більшість, або стануть фундаментом для формування коаліцій», – констатував соціолог.

Кутуєв нагадав, що багато українців голосували за Зеленського і його партію, тому що повірили, ніби вони є антисистемною силою.

«У чому причини такого електорального «викидання» слуг з місцевих рад на південному сході? Таких факторів фіаско правлячої-підкреслю, правлячої! — партії досить багато. І більша частина їх є наслідком дій (а частіше – бездіяльності) самих «слуг». Під час попереднього – президентсько-парламентського – виборчого циклу – українські виборці вирішили довіритися емоціям і підтримати новачків-аутсайдерів в особі Зеленського і його супутників, яким вдалося створити собі імідж антисистемою сили», – зазначив доктор соціологічних наук.

Однак, констатував Кутуєв, за час свого правління Володимир Зеленський і «слуги народу» продемонстрували, що насправді є продовжувачами курсу Петра Порошенка, чим викликали масове розчарування.

«І місцеві вибори це яскраво продемонстрували-ОПЗЖ Віктора Медведчука влаштувала «слугам» справжнісіньку Празьку дефенестрацію на південному сході України»,-підсумував доктор соціологічних наук Павло Кутуєв.

Источник

Залишити коментар