Кузьмін: Ухвалення законопроєкту Зеленського щодо КСУ буде тяжчим злочином, ніж голосування за закони "16 січня"
13.3 C
Киев
26.09.2022
Політика

Кузьмін: Ухвалення законопроєкту Зеленського щодо КСУ буде тяжчим злочином, ніж голосування за закони «16 січня»

Кузьмін: Ухвалення законопроєкту Зеленського щодо КСУ буде тяжчим злочином, ніж голосування за закони "16 січня"

Ренат Кузьмін
Фото з відкритих джерел

Парламентар заявив, що проєкт закону, поданий президентом, спрямований на знищення суду

Проєкт закону президента України Володимира Зеленського щодо Конституційного суду України, поданий до Верховної Ради України, – антиконституційний, антизаконний і злочинний. Його ухвалення буде тяжчим злочином, ніж голосування за закони «16 січня».

Про це в ефірі ток-шоу «19» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Опозиційна платформа – За життя») Ренат Кузьмін.

Парламентар прокоментував президентський законопроєкт, який визначений як невідкладний, про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства.

«Законопроєкт, який президент подав у парламент, – це антиконституційний, антизаконний, злочинний законопроєкт», – наголосив Ренат Кузьмін.

На його думку, ухвалення згаданого проєкту закону буде злочином.

«Я нагадаю, як всі обурювалися, коли за президента Януковича проголосували закони «16 січня». Пам’ятаєте? «Драконівські закони…» Скільки було галасу з цього приводу. Усіх, хто ці закони ухвалив, назвали злочинцями, порушили кримінальну справу за фактом ухвалення цих законів «драконівських». Це ж було все. Тобто закони, які ухвалювали за Януковича, названі «драконівськими», це злочин, а закон, який поданий президентом про знищення суду – це щастя народне чи як? Якщо цей закон або законопроєкт буде ухвалений, це буде таким же злочином, а я навіть сказав би – це буде більш тяжким злочином, ніж голосування за закони Януковича «16 січня», – заявив Ренат Кузьмін.

Нагадаємо, 29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Натомість голова Конституційного суду України Олександр Тупицький вважає законопроєкт президента Володимира Зеленського щодо перезавантаження КСУ конституційним переворотом.

Як повідомляли раніше, Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

А напередодні Кабінет міністрів України опублікував розпорядження № 1363-р від 29 жовтня «Деякі питання діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції», яке передбачає відновлення доступу до публічної частини системи електронного декларування.

Источник

Залишити коментар