Лідер вакцинації. У Чилі рекордний приріст COVID
24 C
Киев
16.05.2021
Новини світу

Лідер вакцинації. У Чилі рекордний приріст COVID

Лідер вакцинації. У Чилі рекордний приріст COVID

Фото: Getty Чилі накрила нова хвиля пандемії коронавірусу

Незважаючи на масштабну вакцинацію, чилійці знову масово хворіють. Як експерти пояснюють нову хвилю.

 

Упродовж кількох тижнів Чилі збирала медалі. Перша країна в Латинській Америці, яка провела таку масштабну вакцинацію: більше третини населення отримали хоча б одну дозу вакцини від коронавірусної інфекції COVID-19. За кількістю введених доз вакцин Чилі посідає п’яте місце, і третє — по відношенню до чисельності населення.

 

Масова вакцинація дає надію повернути колишнє життя, говорив президент Чилі. Однак у квітні почали фіксуватися безпрецедентні цифри нових хворих, 96 відсотків ліжко-місць у реанімації знову заповнені. Епідемія коронавірусу в Чилі вийшла з-під контролю, кажуть епідеміологи. Корреспондент.net розповідає подробиці. 

 

 

Нормальне життя не вдалося

 

У середині березня Республіка Чилі вийшла на перше місце серед країн Латинської Америки з вакцинації свого населення від коронавірусу. Міністр охорони здоров’я Енріке Паріс заявив, що Чилі вже забезпечила 35 мільйонів доз вакцини для свого 19-мільйонного населення і вже допомагає іншим країнам.

 

Вакцинація почалася 3 лютого. На сьогоднішній день перші щеплення зроблені майже 40 відсоткам населення, а другий укол отримали вже 25 відсотків. Як і в інших країнах, першими на черзі були медичні співробітники й літні люди.

 

На початку березня в Чилі послабили карантин і практично повернулися до звичного життя. Але під квітень кількість випадків COVID-19 почала драматично зростати — близько шести тисяч за день — що більше, ніж у минулому році, до вакцинації. Восьмого квітня були підтверджені безпрецедентні для Чилі 8 195 позитивних випадків.

 

Двадцять п’ятого березня влада оголосила про введення суворого карантину на території всього столичного округу. Це означає, що ресторани й бари не можуть приймати відвідувачів, не працюють і тренажерні зали. Залишати домівку можна тільки, щоб купити продукти харчування та медикаменти, але для цього потрібно буде отримувати дозвіл.

 

З 5 квітня уряд Чилі оголосив про заборону на в’їзд для іноземців у країну через зростання нових випадків зараження коронавірусом. Заборона діє до кінця місяця. Перетинати кордон дозволять лише громадянам і резидентам Чилі винятково «в надзвичайних і невідкладних ситуаціях».

 

Президент Чилі Себастьян Піньєра повідомив, що система охорони здоров’я країни перевантажена: «Наша система охорони здоров’я працює на межі можливостей, але пацієнти продовжують отримувати необхідну допомогу».

 

Піньєра визнав, що уряд «допускав помилки» в боротьбі з пандемією, але заявив, що влада «ніколи не недооцінювала загрозу» коронавірусу.

 

«Епідемія вийшла з-під контролю, і вірус розмножується більш швидкими темпами, ніж під час піку в червні 2020 року. Занадто самовпевнені висловлювання наводили на думку про те, що вакцина є гарантією успіху. Недостатньо дотримувалися бар’єрні заходи», — говорить Габріель Кавада, епідеміолог і фахівець із біостатистики.

 

Лідер вакцинації. У Чилі рекордний приріст COVID

Getty

 

 

Фахівець з інфекційних захворювань із Чилійського університету Мігель О’Райян каже, що Чилі переживає саме те, що пережила північна півкуля з настанням осені й зими, більш сприятливого періоду для респіраторних вірусів.

 

Подібно до Чилі Аргентина й Уругвай також зіткнулися з раптовим сплеском заражень. «Пори року змінюються, вакцини всі різні, і немає сенсу порівнювати ефекти вакцинації в Чилі й Ізраїлі», — підкреслює фахівець з інфекційних захворювань.

 

Минулого тижня повідомлялося, що загальна ефективність щеплень від коронавірусу в Чилі становить 56,5 відсотка. Такі дані показало дослідження Чилійського університету.

 

Примітно, що після першого щеплення вакцина проти коронавірусу китайської компанії Sinovac «забезпечує захист від інфекцій тільки на 3 відсотки», заявили дослідники.

 

У зв’язку з цим дослідники роблять висновок про необхідність повторного щеплення, а також про важливість дотримання заходів профілактики коронавірусу протягом двох тижнів після неї.

 

Показник загальної ефективності — 56,5 відсотка — враховує ефект від двох типів вакцин, які використовуються для щеплень населення в Чилі: американської компанії Pfizer (7 відсотків) і китайської компанії Sinovac (93 відсотки).

 

Найефективніша. Україна чекає вакцину Pfizer

 

 

У новій хвилі коронавірусу в Чилі можна було б звинуватити китайську вакцину. Однак криві показників стану хворих літніх осіб впали, зараз більш серйозно хворі особи у віці 50-70 років, які ще не завершили свій графік вакцинації, зазначає Кавада.

 

Ця тенденція віддзеркалюється і при стаціонарному лікуванні, де молодші, більш стійкі пацієнти довше перебувають у відділенні інтенсивної терапії, відзначає французька газета Le Monde.

 

Епідеміологи припускають, що коронавірус вийшов з-під контролю через бразильський штам, який набагато більш заразний. Деякі експерти також висунули гіпотезу про чилійську мутацію вірусу, яку ще належить встановити.

 

«Безперечно й те, що країна занадто зволікала з припиненням авіасполучення з Бразилією», — говорить Кавада, відзначаючи, що санітарна катастрофа в Бразилії стає тягарем для всього регіону.

 

Мігель О’Райян також зазначає, що в Чилі на тлі вакцинації стало менше контролю і менше штрафів, що могло стати причиною вибухового зростання хворих.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар