Литва направила протест Білорусі через АЕС
20.5 C
Киев
17.06.2021
Новини світу

Литва направила протест Білорусі через АЕС

Литва направила протест Білорусі через АЕС

Фото: twitter.com/rosatom Литовська влада стверджує, що БілАЕС порушує міжнародні конвенції

МЗС Литви вимагає призупинити введення БілАЕС в експлуатацію до часу, поки на ній будуть забезпечені стандарти ядерної безпеки і природоохоронні вимоги.

 

Офіційний Мінськ повинен зупинити запуск у промислову експлуатацію Білоруської атомної електростанції, побудованої біля литовського кордону. Про це в середу, 4 листопада, заявило Міністерство закордонних справ Литви.

 

«Литва засуджує безвідповідальні дії Білорусі, які збільшують ядерну й екологічну загрозу не тільки для самої Білорусі чи Литви, а й для всієї Європи», — йдеться в документі.

 

МЗС Литви вимагає зупинити введення БілАЕС в експлуатацію, аж поки на ній будуть забезпечені стандарти ядерної безпеки і природоохоронні вимоги.

 

Литовська влада стверджує, що робота БілАЕС порушує міжнародні конвенції, а також вибірково підриває співпрацю з Міжнародною агенцією з атомної енергії.

 

Крім того, офіційний Вільнюс звинуватив Білорусь у невиконанні рекомендацій, запропонованих під час стрес-тестування БілАЕС представниками Європейського Союзу. У зв’язку з цим МЗС Литви направило Білорусі ноту протесту.

 

Як повідомлялося, перший енергоблок Білоруської атомної електростанції підключено до об’єднаної енергосистеми країни. Енергетичний пуск блока планується в листопаді цього року.

 

Нагадаємо, уряди Балтійських країн розробили загальну методику з торгівлі електроенергією. Відповідно до неї, електроенергія, що постачається у Литву, Латвію й Естонію, не повинна вироблятися в Білорусі.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар