18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

Литва заявила, що питання Криму заважатиме вступу України до НАТО

Литва заявила, що питання Криму заважатиме вступу України до НАТО

Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічус
Фото з відкритих джерел

Очільник МЗС наголосив, що передусім перепоною для вступу України в Альянс є конфлікт на Донбасі

Окрім конфлікту на Донбасі, вступу України до НАТО заважатиме питання окупації Криму. Про це заявив глава МЗС Литви Лінас Лінкявічус, передає «Європейська правда».

«Звісно, нинішня ситуація, війна з Росією, грає не на вашу користь. Правила НАТО такі, що Альянс не запрошуватиме до членства державу, на кордонах якої триває війна – незалежно від того, хто є агресором, а хто жертвою», — сказав Лінкявічус.

Очільник МЗС наголосив, що передусім перепоною для вступу України в Альянс є конфлікт на Донбасі.

«Звісно, те, що держава має проблеми зі здійсненням суверенітету та з територіальною цілісністю (йдеться про окупований Крим, – ред.), – це також важливий аргумент. Але в цьому разі має вагу те, що Україна не несе за це відповідальності, і це – важливий контраргумент. Але у кожному разі свого часу всі ці питання мають бути вирішені», — додав Лінкявічюс.

Він наголосив, що кримське питання має бути вирішено, якщо Україна хоче потрапити в НАТО.

«Звичайно, до членства. Але й запрошення до членства не прийде швидко, повірте. Це Україні теж треба розуміти. У Литви це забрало 10 років», — наголосив Лінкявічюс.

Нагадаємо, раніше тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін заявила, що США готові співпрацювати над ініційованим Україною створенням Кримської платформи.

Источник

Залишити коментар