Локдани і надія на вакцину. Коронавірус в світі
27.5 C
Киев
15.08.2022
Новини світу

Локдани і надія на вакцину. Коронавірус в світі

Локдани і надія на вакцину. Коронавірус в світі

У світі може з’явитися перша вакцина від коронавірусу

У Європі активно вводять комендантську годину через коронавірус і сподіваються на успішні випробування німецької вакцини.

 

Європа закривається на карантин. Тотальні локдауни знову повертають багато країн. Міністр оборони Великобританії й зовсім допускає, що глобальна економічна криза, викликана COVID-19, може привести до війни.

 

З позитиву — новини від фармацевтів: перші проміжні результати в масштабних випробуваннях показують, що вакцина від коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech на 90% ефективна.

 

 

Угорщина

 

Угорщина планує закрити загальноосвітні школи, університети й ресторани і ввести розширену нічну комендантську годину, щоб стримати швидке зростання заражень коронавірусом.

 

За планом уряду, комендантська година діятиме з 20:00 до 5:00. Ресторани закриються для відвідувачів, можлива тільки доставка їжі. Столові на заводах і фабриках, утім, можуть працювати.

 

Магазини та перукарні повинні закритися о 19:00. Об’єкти відпочинку — тренажерні зали, криті басейни, музеї, театри, зоопарки — взагалі працювати не будуть.

 

Готелі можуть приймати тільки осіб, які подорожують на виконання роботи, але не туристів.

 

Усі зібрання будуть заборонені. До 10 осіб можуть відвідувати сімейні події й приватні заходи. Весільні церемонії можуть відвідувати тільки свідки, батьки, брати і сестри нареченої. На похороні можуть бути присутніми 50 осіб.

 

Спортивні матчі проходитимуть за зачиненими дверима — без глядачів.

 

 

Латвія

 

З 9 листопада Латвія вводить режим надзвичайного стану, що тягне за собою багато заборон.

 

Зокрема, будуть заборонені всі публічні заходи, крім тих, що відбуваються на вулиці, мітингів, пікетів. Не більше 10 осіб зможуть збиратися й на приватних зустрічах, виключаючи похорон.

 

Також встановлюються години роботи місць, де проводять культурні заходи. Крім того, будуть заборонені всі спортивні заходи, зокрема змагання, за винятком національних і міжнародних.

 

Зараз у Латвії в цілому підтвердили 7 476 випадків захворювання.

 

 

Португалія

 

Португалія з 9 листопада вводить локальну нічну комендантську годину. Вона діятиме з 23:00 до 5 години в 121 з 308 муніципалітетів країни, включаючи Лісабон і Порту.

 

Також жителі 121 муніципалітету, де проживає близько 70% населення Португалії, не зможуть покинути свої будинки з 13:00 і до 5 години ранку в наступні два вихідних — як у суботу, так і в неділю.

 

Деякі торговельні точки будуть закриті в цей час, але ресторанам буде дозволено пропонувати послуги на виніс.

 

 

Польща

 

У Польщі з суботи, 7 листопада, почали діяти нові карантинні обмеження. Кінотеатри, театри, галереї й заклади культури закриті. У торгових центрах закриті більшість магазинів, працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки і пункти обслуговування.

 

У магазинах площею менше 100 квадратних метрів буде допускатися один покупець на 10 квадратних метрів, у великих магазинах — один покупець на 15 квадратних метрів.

 

Учні 1-3 класів переходять на онлайн-навчання, одночасно для старшокласників дистанційне навчання триває до кінця листопада.

 

 

Бути війні?

 

При цьому далеко не всі в захваті від посилення карантину. У Лейпцигу відбулися сутички між поліцією і демонстрантами, які протестували проти коронавірусних обмежень. За оцінками, натовп у місті на сході Німеччини зібрався в кількості близько 20 000 осіб, і німецькі ЗМІ повідомили, що деякі з тих, хто вступив у сутички з поліцією, були членами ультраправих груп.

 

Міністр оборони Великобританії Нік Картер припустив, що глобальна економічна криза, викликана COVID-19, може привести до війни.

 

Він зазначив, що економічні кризи в минулому приводили до криз безпеки, і висловив стурбованість, що це може повторитися, враховуючи удар, завданий світовій економіці пандемією.

 

 

Вакцина

 

При цьому вакцина проти COVID-19 — не за горами. Перші проміжні результати в масштабних випробуваннях показують, що вакцина компаній Pfizer і BioNTech ефективна на 90%.

 

 

 

На думку виробників, аналіз показує значно кращі результати, ніж більшість експертів очікували. У випробуваннях третьої фази взяли участь більш як 43 тисячі осіб. Люди різного етнічного походження виявилися однаково захищеними, кажуть у компанії.

 

Висновки засновані на проміжному аналізі, проведеному після того, як 94 учасники захворіли на COVID-19. Випробування триватимуть до тих пір, поки не буде підтверджено 164 випадки. Рівень потенціалу вакцини може змінитися, але поки 90% інфекцій були упереджені.

 

Pfizer каже, що серйозних побічних ефектів немає. Якщо ключові показники будуть безпечні й через тиждень, у світі може з’явитися інструмент для боротьби з пандемією.

 

Pfizer розраховує отримати широкий дозвіл на екстрене використання вакцини для осіб у ​​віці від 16 до 85 років. Для цього знадобляться дані за два місяці про безпеку приблизно половини з більш як 43 тисяч учасників дослідження.

 

Швидке ліцензування може означати перші дози для медичних працівників до кінця року.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар