15.3 C
Киев
05.05.2021
Новини світу

Лукашенко пригрозив проблемами компаніям з Європи

Лукашенко пригрозив проблемами компаніям з Європи

Лукашенко готує нові санкції проти ЄС

Президент розпорядився підготувати інформацію про найбільші європейські підприємства, що працюють у Білорусі, за аналогією з тим, «як це було перед американським цим випендрьожем в економіці».

 

Президент Білорусі Олександр Лукашенко пообіцяв європейським підприємствам проблеми, повідомляє БелТА 4 травня.

 

«Не буду тут поширюватися, висловлювати якісь думки, просто скажу, щоб ви розуміли: якщо європейці хочуть проблем у себе через ці санкції, вони їх отримають. Більше нічого не буду говорити», — заявив Лукашенко.

 

Білоруський лідер попросив прем’єр-міністра Романа Головченка підготувати інформацію про найбільші європейські підприємства, що працюють у Білорусі, за аналогією з тим, «як це було перед американським цим випендрьожем в економіці».

 

«Подивимося на їх роботу», — сказав Лукашенко.

 

Пізніше Головченко на питання журналістів відповів, що Мінськ розраховує на «переважання здорового глузду в політичних, ділових колах на Заході» і вони припинять санкційний тиск. Говорячи про країни, у яких є «серйозні ділові інтереси» в Білорусі, він згадав Україну, Литву, Латвію і Польщу.

 

«Переворот із вбивством Лукашенка». Що сталося

 

Європейський Союз в кілька етапів ввів санкції відносно ряду високопоставлених білоруських чиновників, підприємств і бізнесменів, що підтримують президента через силове придушення протестувальників, не згодних з підсумками виборів.

 

У жовтні Мінськ ввів санкції у відповідь проти ЄС, заборонивши ряду європейських чиновників в’їзд у країну. Також влада планує обмежити діяльність деяких політичних фондів та переглянути роботу деяких гуманітарних, освітніх та культурних програм.

 

В кінці квітня уряд Білорусі заборонив ввезення низки товарів з європейських країн. Під обмеження потрапили Skoda Auto, Liqui Moly, а також бренди німецького виробника засобів з догляду за шкірою Beiersdorf AG (Nivea, Eucerin, Tesa, Hanspalast).

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар