11.6 C
Киев
30.03.2021
Новини світу

Лувр оцифрував всю свою колекцію і виклав у відкритий доступ

Лувр оцифрував всю свою колекцію і виклав у відкритий доступ

Фото: Unsplash На сайті доступні твори мистецтва, взяті в тимчасове користування або на зберігання

Музей як і раніше закритий для відвідувачів, проте зараз в Луврі ведуться давно заплановані ремонтні роботи.

Знаменитий музей Лувр оцифрував і опублікував онлайн всю свою колекцію — 482 тисячі творів мистецтва. Онлайн-архів буде постійно оновлюватися і рости. Про це пише CNN.

«Сьогодні Лувр змахнув пил зі своїх скарбів, навіть найбільш маловідомих. Вперше кожен охочий може отримати доступ до всієї колекції з комп’ютера або смартфона безкоштовно, незалежно від того, виставлені ці предмети мистецтва в музеї, взяті в тимчасове користування або перебувають на зберіганні. Я впевнений, що цей цифровий контент буде ще більше надихати людей на відвідування Лувра та особисте знайомство з колекціями», — заявив президент музею Жан-Люк Мартінес.

Онлайн-база складається в тому числі зі скульптур саду Тюїльрі і творів мистецтва, відновлених після Другої світової війни. На сайті доступні не тільки роботи, виставлені в Луврі, але твори мистецтва, взяті в тимчасове користування або на зберігання.

Крім того, відвідати музей, не виходячи з дому, тепер можна за допомогою інтерактивної карти.

Нагадаємо, музей Креллер-Мюллер, музей Ван Гога в Амстердамі і Нідерландський інститут історії мистецтв відкрили онлайн-архів, присвячений творчості Вінсента Ван Гога. У Мережу виклали понад тисячу робіт художника з фондів музеїв.

Раніше Лувр продав на аукціоні можливість побачити картину Леонардо да Вінчі Мона Ліза без захисного скла.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар