МАГАТЕ оцінило шанси Ірану на ядерну зброю
23.1 C
Киев
06.08.2021
Без рубрики

МАГАТЕ оцінило шанси Ірану на ядерну зброю

МАГАТЕ оцінило шанси Ірану на ядерну зброю

Фото: irna.ir Президент Ірану Хасан Рухані на підземному заводі зі збагачення урану

Інспектори МАГАТЕ отримали підтвердження, що Іран розпочав будівництво підземного підприємства зі збору центрифуг для збагачення урану.

 

Іран продовжує накопичувати запаси низькозбагаченого урану, проте не володіє достатньою кількістю для виробництва ядерної зброї. Про це у вівторок, 27 жовтня, заявив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гросс, повідомило інформагентство Інтерфакс-Україна.

 

 

Глава МАГАТЕ нагадав, що ще до укладення в 2015 році міжнародної угоди щодо іранської ядерної програми Тегеран був близький до отримання можливостей для створення ядерної зброї, але не став домагатися цього.

 

Разом з тим, за словами Гроссі, інспектори МАГАТЕ отримали підтвердження, що Іран розпочав будівництво підземного підприємства зі збору центрифуг для збагачення урану.

 

«Вони це почали, але не завершили. Це довгий процес», — сказав він.

 

Згідно з останнім на зараз квартальним звітом МАГАТЕ, Іран має у своєму розпорядженні 2 105 кг низькозбагаченого урану, хоча міжнародна угода дозволяє Тегерану мати всього 202,8 кг. Іран також збагачує уран до 4,5%, хоча домовленості допускають лише 3,67%.

 

Нагадаємо, Великобританія, Франція і Німеччина всупереч позиції США відмовилися відновлювати санкції проти Тегерана, зняті після підписання угоди щодо іранської ядерної програми в 2015 році.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар