Майже половину словаків перевірили на коронавірус
14.5 C
Киев
26.09.2022
Новини світу

Майже половину словаків перевірили на коронавірус

Майже половину словаків перевірили на коронавірус

Масове тестування на коронавірус в Словаччині

Тестування охопило всі регіони Словаччини, крім чотирьох районів з найбільш складною епідемічною ситуацією, де його вже провели минулого тижня.

У Словаччині після початку масового тестування на коронавірус вже перевірили майже половину населення країни, безкоштовне тестування зробили 2,58 млн громадян, повідомляє The Guardian.

За даними міністр оборони Словаччини Ярослава Нага 25 850 осіб, або 1% перевірених, дали позитивний результат. У цих громадян виявили коронавірус, тепер їх відправлять на лікування або карантин.

Всього в Словаччині проживає 5,5 млн громадян. Це тестування повинне дозволити словацькій владі уникнути колапсу медичної системи через нову хвилю коронавірусу. Тестують майже всіх людей, крім дітей до 10 років.

Для проведення тестування були створені майже п’ять тисяч пунктів. Словацьким лікарям і медсестрам допомагають фахівці з Австрії та Угорщини. Проведення тестування забезпечують, зокрема, 3 тисячі військовослужбовців. Тестування охопило всі регіони Словаччини, крім чотирьох районів з найбільш складною епідемічною ситуацією, де його вже провели минулого тижня.

Влада Словаччини купила за кордоном 13 млн експрес-тестів і організувала процес тестування протягом десяти днів.

Незважаючи на добровільний характер тестування, словацька влада має намір відправити на домашню самоізоляцію людей, які відмовилися від участі в ньому, і дозволити пересування по країні тільки при наявності довідки про негативні результати тесту на коронавірус.

Нагадаємо, що в Братиславі протестували проти карантинних обмежень. Поліція в столиці Словаччини застосувала сльозогінний газ для розгону акції протесту.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар